Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PBG prognozuje 200 milionów złotych zysku netto

0
Podziel się:

Grupa PBG oczekuje w 2011 roku około 230 mln zł skonsolidowanego zysku z działalności operacyjnej i przychodów w wysokości około 2,3 mld złotych.

PBG prognozuje 200 milionów złotych zysku netto
(Emily2k/Dreamstime.com)
bFghsnSd

Grupa PBG prognozuje wypracowanie w 2011 roku zysku netto przypadającego na jednostkę dominującą na poziomie około 200 mln zł, około 230 mln zł skonsolidowanego zysku z działalności operacyjnej i przychody w wysokości około 2,3 mld złotych.

Prognoza wyników finansowych grupy PBG na 2011 r. oszacowana została na podstawie kontraktów, które grupa posiada już w swoim portfelu zamówień, a także na podstawie kontraktów planowanych do pozyskania i realizacji w 2011 roku. W prognozie na 2011 r. nie uwzględniono wpływu potencjalnych kontraktów o znaczącej wartości jednostkowej, o które grupa PBG ubiega się obecnie w postępowaniach przetargowych, jak np. budowa bloków energetycznych w Opolu.

Grupa PBG przewiduje, że największy udział w skonsolidowanych przychodach stanowić będą przychody uzyskiwane z rynku gazowego (segment gazu ziemnego, ropy naftowej i paliw)- około 38 proc., z rynku budownictwa infrastrukturalnego (segment budownictwa przemysłowego i mieszkaniowego) - około 33 proc., kolejnie z rynku drogowego (segment budowy dróg) - około 22 proc. oraz z rynku ochrony środowiska (segment wody) - około 7 procent.

bFghsnSf

W założeniach na 2011 r. grupa PBG nie uwzględniła wpływu potencjalnych akwizycji na prognozowane wyniki finansowe.

W prognozie uwzględniono finalizację transakcji sprzedaży 51 proc. akcji spółki Hydrobudowa Polska SA oraz 50,1 proc. akcji spółki Aprivia do spółki OHL International w III kw. 2011 r., to jest wyłączenie z konsolidacji Hydrobudowy Polska oraz konsolidację metodą praw własności w 49,9 proc. wyniku netto spółki Aprivia. Wynik powstały na skutek tej transakcji będący zdarzeniem jednorazowym nie został przedstawiony w prognozach.

W prognozie założono konsolidację metodą praw własności w 25 proc. wyniku netto spółki Energomontaż Południe.

bFghsnSG
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)