Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PBG sprzedało ponad 15 procent akcji Grupy Duon

0
Podziel się

PBG sprzedało 15.718.841 akcji Grupy Duon, stanowiących 15,34 proc. w głosach i kapitale zakładowym tej spółki.

PBG sprzedało ponad 15 procent akcji Grupy Duon
bDTGowbp

PBG sprzedało 15.718.841 akcji Grupy Duon, stanowiących 15,34 proc. w głosach i kapitale zakładowym tej spółki. Sprzedaż akcji Duon była możliwa dzięki zawarciu przez PBG porozumienia z Banco Espirito Santo de Investimento oraz Trigon DM w sprawie zwolnienia zajęcia w postępowaniu egzekucyjnym.

- _ Porozumienie zawarte w zgodzie z realizowanym przez spółkę programem dezinwestycji umożliwiło sprzedaż należących do PBG akcji Duon, na podstawie zgody banku na jej przeprowadzenie oraz po złożeniu przez bank wniosku o umorzenie postępowań egzekucyjnych w części obejmującej zajęcie akcji _ - napisano w komunikacie.

- _ Ponadto, bank zobowiązał się, że w okresie obowiązywania porozumienia: podejmie wszelkie działania niezbędne do pozytywnego rozpatrzenia wniosków o umorzenie postępowań egzekucyjnych oraz nie cofnie tych wniosków ani nie złoży wniosku w ramach toczącego się postępowania upadłościowego o zmianę trybu tego postępowania na postępowanie upadłościowe obejmujące likwidację majątku dłużnika lub wniosku o pozbawienie dłużnika zarządu własnego _ - dodano.

bDTGowbr

PBG poinformowało, że nie podawało wcześniej komunikatu o zajęciu akcji Duon z uwagi na fakt, że nie stanowią one aktywów znaczących.

bDTGowbS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)