Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PCC Rail Containers odkłada debiut na GPW

0
Podziel się

Oferta publiczna PCC Rail Containers, spółki z grupy PCC Rail, została przesunięta na początek przyszłego roku i zostanie przeprowadzona najprawdopodobniej w lutym.

PCC Rail Containers odkłada debiut na GPW
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDzpyxAR

"Myśleliśmy, że uda nam się to zrobić przed końcem roku, ale nie zdążyliśmy z rejestracją podwyższenia kapitału do połowy tego roku. Dopiero w lipcu nam się to udało" - powiedziała Marzena Ambroziak doradca zarządu PCC.

"Po ofercie chcemy mieć pakiet większościowy, aby zachować kontrolę" - dodała.
_ Obecnie przygotowywany jest prospekt emisyjny PCC Rail Containers, a wprowadzającym jest Dom Maklerski Penetrator. _
Ambroziak nie podała więcej szczegółów dotyczących wprowadzenia PCC Rail Containers na giełdę. Wcześniej jednak PCC informowało, że oferta publiczna może wynieść ponad 100 mln zł, a spółka zamierza zainwestować od 200 do 250 mln zł do 2009 roku, w budowę terminali i zakup taboru.

PCC jest obecnie w trakcie przejmowania kolejnej spółki kolejowej - Przedsiębiorstwa Transportu Kolejowego i Gospodarki Kamieniem Rybnik (PTKiGK), w której ma już 10 proc.

bDzpyxAT

_ "Negocjujemy kupno następnych 10 proc. i chcielibyśmy dojść do 49,9 proc. z tego powodu, że na większy pakiet potrzebna jest zgoda UOKiK" - powiedziała Ambroziak. _"Spółka ta odpowiada nam pod względem komplementarności i pozwoli na zwiększenie naszego potencjału" - dodała. Akcje PTKiGK sprzedają jej dotychczasowi właściciele.

Holding PCC Rail kontroluje 2,65 proc. rynku przewozów kolejowych i 15,6 proc. rynku kolejowych przewoźników prywatnych. Niedawno PCC Rail Containers informowała też, że rozważa utworzenie własnej firmy przewozowej opierającej się na transporcie samochodowym.

bDzpyxBu
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)