Notowania

pegas nonwovens
09.06.2011 09:42

Pegas Nonwovens ma umowy kredytowe za 180 mln euro

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie nowych inwestycji i na refinansowanie dotychczasowego kredytu bankowego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Pegas Nonwovens zawarł umowy kredytowe z Ceska Sporitelna i ING Bankiem w wysokości 180 mln euro. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie nowych inwestycji i na refinansowanie dotychczasowego kredytu bankowego. Kredytu udzielono na okres pięcioletni.
_ _

_ Pozyskane środki zostaną przeznaczone na finansowanie nowych wydatków inwestycyjnych oraz na refinansowanie istniejącego kredytu bankowego z limitem (do wykorzystania w formie ciągnień) w wysokości 150 mln euro _ - napisano w raporcie.

Spółka podała, że na dzień 31 marca z dostępnej w ramach kredytu puli środków wykorzystano 101,7 mln euro.
_ _

_ - Niedawno spółka ogłosiła plany inwestycyjne dotyczące nowego zakładu produkcyjnego w Egipcie, które mają być pierwszym etapem realizacji strategii ekspansji międzynarodowej - _ poinformował Frantisek Rezac, członek rady dyrektorów i dyrektor generalny spółki.

_ - Mimo wysokiego poziomu przepływów pieniężnych z działalności operacyjnej Pegas, realizacja planowanych inwestycji będzie wymagała dodatkowo finansowania ze źródeł zewnętrznych _ - dodał.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pegas nonwovens, pgs, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz