Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pegas Nonwovens podtrzymuje prognozę na cały 2012 rok

0
Podziel się

W I kw. 2012 r. ceny polimerów znacznie wzrosły, zbliżając się do historycznie najwyższego poziomu odnotowanego w maju ubiegłego roku.

Pegas Nonwovens podtrzymuje prognozę na cały 2012 rok
(Diego Vito Cervo/Dreamstime)
bEgMShKd

Po opublikowaniu wyników za I kw. br., czeski producent włóknin Pegas Nonwovens podtrzymał prognozę wzrostu zysku EBITDA o 5-15 proc. r/r w całym 2012 roku, poinformował Frantisek Rezac, członek rady dyrektorów Pegas Nonwovens SA i dyrektor generalny Pegas Nonwovens s.r.o. W I kw. br. wynik EBITDA wzrósł o 15 proc. r/r do 9,5 mln euro.

_ W pierwszych miesiącach 2012 r. ponownie nastąpił znaczny wzrost cen polimerów, który będzie miał niekorzystny wpływ na rentowność operacyjną spółki w drugim kwartale roku. Pomimo tego, że nie można precyzyjnie przewidzieć jakie będą tendencje zmian cen polimerów, obecnie obserwujemy na rynku oznaki stabilizacji, w związku z czym ufamy, że będziemy w stanie co najmniej częściowo zniwelować niekorzystny wpływ tego czynnika w pozostałej części roku. Mając powyższe na uwadze, podtrzymujemy naszą prognozę wyników na 2012 r. _ - powiedział Rezac, cytowany w raporcie.

W I kw. 2012 r. ceny polimerów znacznie wzrosły, zbliżając się do historycznie najwyższego poziomu odnotowanego w maju ubiegłego roku. Wzrost ten spółka zawdzięcza głównie nowej linii produkcyjnej., podkreśla Pegas.

bEgMShKf

_ W pierwszym kwartale 2012 r. funkcjonowanie nowej linii produkcyjnej, uruchomionej w drugiej połowie ubiegłego roku, miało widoczny wpływ na wyniki spółki. W ujęciu rok do roku, nowa linia produkcyjna przyczyniła się do wzrostu przychodów o 8%, do 44,3 mln euro, oraz zysku EBITDA o 15%, do 9,5 mln euro. Uzyskane wyniki spełniły nasze oczekiwania _ - dodał Rezac.

Zapowiedział także, że w najbliższych miesiącach grupa skupi się na pomyślnym zakończeniu budowy zakładu produkcyjnego w Egipcie. W ramach działań operacyjnych w Czechach będzie kontynuować proces optymalizacji funkcjonowania najnowszej linii produkcyjnej, a także będzie pracować nad uzyskaniem kontraktów, które umożliwiłyby wykorzystanie pozostałych na ten rok wolnych mocy produkcyjnych.

W I kw. 2012 r. marża EBITDA osiągnęła poziom 21,4 proc. i była o 1,3 pkt proc. wyższa niż w tym samym okresie 2011 r. Pegas Nonwovens miał 8,71 mln euro skonsolidowanego zysku netto w I kw. 2012 roku wobec 6,38 mln euro zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 44,30 mln euro wobec 41,02 mln euro rok wcześniej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEgMShKG
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)