Notowania

pek
11.05.2009 14:39

Pekaes nie widzi zagrożeń dla rocznej prognozy

Spółka zakłada wypracowanie przez grupę EBITDA w wysokości 22,5 mln zł, a przychodów ze sprzedaży na poziomie 514,3 mln złotych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Pekaes nie widzi zagrożeń dla realizacji tegorocznej prognozy wyników, zakładającej wypracowanie przez grupę EBITDA w wysokości 22,5 mln zł, a przychodów ze sprzedaży na poziomie 514,3 mln zł - poinformował Krzysztof Zdziarski prezes Pekaesu.

_ - Nasze prognozy w głównych elementach nie powinny być zagrożone _ - powiedział Zdziarski.

Pekaes informował w tegorocznej prognozie, że nadwyżka finansowa, czyli zysk netto powiększony o amortyzację, planowany jest na 2009 rok na poziomie 23,5 mln zł, a przepływy pieniężne netto na 32,6 mln zł.

Prezes powiedział też, że Pekaes rozmawia z innymi firmami o możliwości ich przejęcia.

_ - Myślimy o tym i rozmawiamy z firmami, które weryfikują swoją ścieżkę w tej chwili ze względu na ewentualne inne niż do tej pory intencje konsolidacyjne _ - powiedział.

Czerwcowe walne Pekaesu zdecyduje o wypłacie 21,6 mln zł na dywidendę, co daje 0,65 zł na akcję.

Chociaż w ubiegłym roku grupa Pekaes miała po czterech kwartałach 2,7 mln zł straty netto, to jednak spółka ma około 60 mln zł wolnej gotówki.

Pekaes planuje też przeznaczyć na buyback 11,64 mln zł, a łączna liczba nabywanych akcji nie przekroczy 5 proc. Skupione papiery mają zostać umorzone.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
Tagi: pek, pekaes, prognozy, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz