Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pekaes nie widzi zagrożeń dla rocznej prognozy

0
Podziel się

Spółka zakłada wypracowanie przez grupę EBITDA w wysokości 22,5 mln zł, a przychodów ze sprzedaży na poziomie 514,3 mln złotych.

Pekaes nie widzi zagrożeń dla rocznej prognozy
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDAdZbmd

Pekaes nie widzi zagrożeń dla realizacji tegorocznej prognozy wyników, zakładającej wypracowanie przez grupę EBITDA w wysokości 22,5 mln zł, a przychodów ze sprzedaży na poziomie 514,3 mln zł - poinformował Krzysztof Zdziarski prezes Pekaesu.

_ - Nasze prognozy w głównych elementach nie powinny być zagrożone _ - powiedział Zdziarski.

Pekaes informował w tegorocznej prognozie, że nadwyżka finansowa, czyli zysk netto powiększony o amortyzację, planowany jest na 2009 rok na poziomie 23,5 mln zł, a przepływy pieniężne netto na 32,6 mln zł.

bDAdZbmf

Prezes powiedział też, że Pekaes rozmawia z innymi firmami o możliwości ich przejęcia.

_ - Myślimy o tym i rozmawiamy z firmami, które weryfikują swoją ścieżkę w tej chwili ze względu na ewentualne inne niż do tej pory intencje konsolidacyjne _ - powiedział.

Czerwcowe walne Pekaesu zdecyduje o wypłacie 21,6 mln zł na dywidendę, co daje 0,65 zł na akcję.

Chociaż w ubiegłym roku grupa Pekaes miała po czterech kwartałach 2,7 mln zł straty netto, to jednak spółka ma około 60 mln zł wolnej gotówki.

bDAdZbml

Pekaes planuje też przeznaczyć na buyback 11,64 mln zł, a łączna liczba nabywanych akcji nie przekroczy 5 proc. Skupione papiery mają zostać umorzone.

ZOBACZ TAKŻE:

bDAdZbmG
Źródło:
KOMENTARZE
(0)