Notowania

pek
11.01.2012 14:14

Pekaes planuje marżę na poziomie 6 procent

Pekaes planuje uzyskanie w 2012 roku marży operacyjnej na poziomie 5,5-6 procent. Spółka chce w bieżącym roku zwiększyć przychody w tempie nie niższym niż cały rynek TSL, który może według szacunków branżowych urosnąć o 7-9 proc. w skali roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Pekaes planuje uzyskanie w 2012 roku marży operacyjnej na poziomie 5,5-6 proc. Spółka chce w bieżącym roku zwiększyć przychody w tempie nie niższym niż cały rynek TSL, który może według szacunków branżowych urosnąć o 7-9 proc. w skali roku. Pekaes ma też kilka ofert na wystawione na sprzedaż nieruchomości i spodziewa się odnotowania na ich sprzedaży zysku - poinformował prezes spółki Jacek Machocki. *

Dodał, że Pekaes jest w trakcie opracowywania strategii na lata 2013-2016 i może ją opublikować w IV kw. tego roku.

_ - W tym roku chcemy poprawić rentowność i osiągnąć taki poziom jaki pokazuje konkurencja w sektorze TSL, czyli około 5,5-6 proc. na rentowności operacyjnej _ - powiedział prezes.

Dodał, że celem Pekaesu w bieżącym roku będzie procentowy wzrost przychodów nie mniejszy niż średnia dynamika rynku TSL, która według branżowych szacunków może wynieść 7-9 proc. rdr.

_ - Chcemy w 2012 roku rozwijać się co najmniej tak szybko, jak cały szeroki rynek TSL (transport-spedycja-logistyka), którego wzrost wspólnie z kolegami z branży szacujemy na 7-9 proc. rdr. Najwyższych wzrostów spodziewamy się w obszarze produktów z bezpośrednią dostawą do klienta _ - powiedział.

Machocki pozytywnie ocenił IV kw. w branży TSL. Jego zdaniem spółce pomogła m.in. pogoda.

_ - IV kwartał w branży nie był zły. Po poważnym ograniczeniu popytu w III kw. wróciliśmy do normalnych wzrostów. Sam grudzień był zdecydowanie lepszy niż rok temu. Pogoda była dla nas w tym roku łaskawsza _ - powiedział.

Po trzech kwartałach operator logistyczny zanotował 522,43 mln zł skonsolidowanych przychodów, 53,75 mln zł zysku operacyjnego i 57,77 mln zł zysku netto.

Na tegoroczne wyniki Pekaesu duży wpływ miała sprzedaż w I kwartale dwóch nieruchomości, która wygenerowała łącznie ponad 50 mln zł zysku.

Prezes poinformował na konferencji, że spółka ma oferty na kolejne nieruchomości i spodziewa się odnotowania na ich sprzedaży zysku.

_ - Na dzień dzisiejszy mamy kilka ofert na nieruchomości, których się pozbywamy, ponieważ nie są związane z naszą podstawową działalnością. Spodziewamy się sprzedać te aktywa z zyskiem _ - wyjaśnił.

Machocki poinformował również, że Pekaes jest w trakcie opracowywania strategii na lata 2013-2016.

_ - Przygotowujemy obecnie strategię na lata 2013-2016. Chcemy przedstawić ją akcjonariuszom do połowy III kw., a publikację planujemy w IV kwartale _ - powiedział.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pek, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz