Notowania

peo
12.11.2008 15:06

Pekao zmieni politykę dywidendową?

Pekao może ostrożniej podchodzić do polityki dywidendowej, by skupić się na budowie bazy kapitałowej - poinformował prezes Krzysztof Bielecki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Jacek Turczyk)

Pekao może ostrożniej podchodzić do polityki dywidendowej, by skupić się na budowie bazy kapitałowej - poinformował prezes Krzysztof Bielecki.

_ - Chcemy popatrzeć ostrożniej na politykę dywidendową, mając na uwadze, że baza kapitałowa jest najważniejszą siłą banku w tych zawirowaniach na rynku. W tym roku mamy dwie możliwości - budować bazę kapitałową lub wypłacać porównywalną dywidendę. Dzisiaj nie jest jeszcze moment, by się jednoznacznie deklarować _ - powiedział Bielecki podczas środowej konferencji prasowej.

Z zysku netto za 2007 rok Pekao wypłacił 9,60 zł dywidendy na akcję, z zysku za 2006 rok było to 9 zł na jedną akcję.

Wiceprezes Pekao Luigi Lovaglio podtrzymuje plany wzrostu przychodów o około 10 proc. rok do roku, ale ich realizację uzależnia od sytuacji na rynku.

_ - Gdy przedstawialiśmy strategię, była inna rzeczywistość. To co chcemy zrobić, to w latach 2009-2010 rosnąć w tempie, jaki przewidzieliśmy. Wzrost powinien być jeszcze dwucyfrowy rok do roku, ale oczywiście rynek powinien nam w tym pomóc. Jeśli sytuacja będzie się rozwijać w złym kierunku, będziemy musieli się zastanowić _ - powiedział Lovaglio podczas konferencji.

Tagi: peo, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz