Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PEP sprzedał udziały w farmie wiatrowej

0
Podziel się:

Polish Energy Partners (PEP) zamknął transakcję sprzedaży na rzecz RWE Renewables Polska (RRP) 30 proc. udziałów w spółce Park Wiatrowy Suwałki (PWS).

PEP sprzedał udziały w farmie wiatrowej
(EPA/PAP)

Polish Energy Partners (PEP)
zamknął transakcję sprzedaży na rzecz RWE Renewables Polska (RRP) 30 proc. udziałów w spółce Park Wiatrowy Suwałki (PWS).

_ W konsekwencji RRP zapłacił na rzecz PEP kwotę 2.145.000,00 zł tytułem zapłaty I raty ceny sprzedaży udziałów w PWS oraz 31.966.340,06 zł tytułem spłaty (wraz z odsetkami) pożyczek udzielonych przez PEP do PWS _ - czytamy w komunikacie.

Na początku marca została podpisana z RWE Renewables Polska Sp. z o.o. warunkowa umowa sprzedaży 60 udziałów w spółce Park Wiatrowy Suwałki Sp. z o.o. oraz warunkowa umowa sprzedaży 54 udziałów w spółce Park Wiatrowy Tychowo Sp. z o.o., stanowiących odpowiednio 30% kapitału zakładowego w każdej ze spółek.

PEP informował wtedy, że zwiększy zysk netto o 9,5 mln zł, dzięki sprzedaży tych farm wiatrowych na rzecz RWE Renewables Polska.

Spółka podała wtedy, że łączna wartość przychodów PEP z tytułu realizacji umów wyniesie 12 mln zł, co proporcjonalnie nieznacznie przewyższa kwotę pierwotnej premii zrealizowanej na sprzedaży 70 proc. udziałów w tych spółkach. Transakcja rozpoznana zostanie przez PEP w wynikach kwartału, w którym wejdą w życie umowy sprzedaży.

Z tytułu sprzedaży udziałów w PWS, RRP zapłaci na rzecz PEP łączną kwotę 6.500 tys. zł, płatną w następujący sposób: 1/3 ceny (2.145 tys. zł) w dniu sprzedaży udziałów, zaś 2/3 ceny (4.355 tys. zł) dniu rozpoczęcia działalności przez farmę wiatrową Suwałki.

Za udziały w PWT RRP zapłaci PEP łącznie kwotę 5.500 tys. zł, płatne w ten sposób, że: kwota 27 tys. zł płatna będzie w dniu sprzedaży udziałów, kwota 1.800 tys. złotych płatna będzie po zmianie pozwolenia na budowę farmy wiatrowej Tychowo oraz zawarciu przez PWS umowy na przyłączenie farmy wiatrowej Tychowo do sieci elektroenergetycznej, zaś kwota 3.673 tys. złotych płatna będzie w dniu rozpoczęcia działalności przez farmę wiatrową Tychowo.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)