Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest będzie współpracował z PGNiG

0
Podziel się:

Spółki podpisały umowę o współpracy w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej i pozyskiwania nowych projektów.

Petrolinvest będzie współpracował z PGNiG
(dsearls/CC/Flickr)

Spółki podpisały umowę o współpracy w zakresie działalności poszukiwawczo-wydobywczej i pozyskiwania nowych projektów. Umowa określa też warunki przyszłego objęcia udziałów w aktywach Petrolinvestu lub akcji Petrolinvestu przez PGNiG.

Zawarcie umowy z PGNiG stanowi otwarcie nowego etapu realizacji strategii projektu poszukiwawczo-wydobywczej w Kazachstanie. Współpraca z PGNiG zapewnia Petrolinvest wsparcie partnera branżowego i dostęp do wieloletniego doświadczenia grupy PGNiG w zakresie działalności poszukiwawczej i wydobywczej w sektorze naftowo-gazowym oraz zaplecza organizacyjnego i kapitałowego Grupy PGNiG.

Jak poinfomormował Petrolinvest, PGNiG uzyskał, oprócz kontroli operacyjnej, możliwość przyszłego włączenia aktywów posiadanych przez grupę Petrolinvest w Kazachstanie do własnego portfela aktywów wydobywczych.

W umowie określono m.in. zasady sprawowania kontroli operacyjnej i zarządzania całością prac geologicznych prowadzonych przez OTG i TOO Emba Jug Nieft na terenie koncesji w Kazachstanie.

Powołany ma zostać czteroosobowy komitet, w którego skład wejdzie po dwóch przedstawicieli zarządów PGNiG i Petrolinvest, a także zespół do spraw zarządzania operacyjnego i realizacji współpracy.

Zgodnie z porozumieniem, zarząd PGNiG będzie mogł wskazać osobę, która zasiądzie w Radzie Nadzorczej Petrolinvestu.

PGNiG ma z kolei przedstawić koncepcję prac geologicznych na obszarze objętym koncesjami. Spółki z grupy PGNiG będą preferowanymi wykonawcami prac.

Obie firmy podejmą wspólną decyzję o zakresie prac geologicznych, w tym w szczególności o wykonaniu głębokiego odwiertu.

Petrolinvest zobowiązał się jednocześnie do rozliczenia zobowiązań TOO Emba Jug Nieft wobec podmiotów z Grupy PGNiG do dnia 15 grudnia 2009 roku.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)