Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest kupił spółkę oferującą usługi dla poszukujących gazu

0
Podziel się:

Petrolinvest za około 78 tys. zł nabył 60 proc. spółki Silurian która planuje oferowanie usług koncernom prowadzącym w Polsce działalność w zakresie poszukiwania gazów łupkowych.

Petrolinvest kupił spółkę oferującą usługi dla poszukujących gazu
(Seesea/Dreamstime)

Petrolinvest za około 78 tys. zł nabył 60 proc. spółki Silurian która planuje oferowanie usług koncernom prowadzącym w Polsce działalność w zakresie poszukiwania gazów łupkowych. Kupowana spółka ma zostać upubliczniona poprzez wprowadzenie na GPW i jedną z zagranicznych giełd.

_ Silurian zamierza oferować podmiotom posiadającym koncesje poszukiwawcze gazu łupkowego pełną obsługę związaną z generalnym wykonawstwem, zarządzeniem projektem oraz prowadzeniem prac wiertniczych w fazie poszukiwania oraz w fazie eksploatacji gazu łupkowego w oparciu o własne urządzenia wiertnicze. Silurian prowadzić będzie działalność opierając się na sprawdzonych, amerykańskich technologiach i metodologiach wykonywania odwiertów poszukiwawczych i eksploatacyjnych gazu łupkowego _ - napisano w komunikacie.
_ _

_ Umowa przewiduje, że rozwój działalności spółki nastąpi w oparciu o posiadane know-how w zakresie świadczenia usług dla sektora paliwowego, wieloletnie doświadczenie i znajomość rynku usług wiertniczych, jak również współpracę z wysoko wykwalifikowanymi specjalistami z branży skupionymi wokół tego przedsięwzięcia _ - dodano.

Petrolinvest w miarę potrzeb finansowych będzie dokapitalizowywał Silurian. Spółka zostanie przekształcona w spółkę akcyjną i upubliczniona.
_ _

_ Intencją stron jest przekształcenie Silurian w spółkę akcyjną, a następnie współdziałanie w celu wprowadzenia akcji Silurian do obrotu giełdowego na rynku NASDAQ w USA lub innym zagranicznym rynku regulowanym, w szczególności AIM (Londyn), TSX (Toronto) oraz rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie _ - napisano.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)