Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest kupuje 50 proc. akcji w rosyjskiej spółce

0
Podziel się:

Petrolinvest zawarł ze spółką Yukola przedwstępną umowę nabycia 50 proc. akcji w spółce Open Stock Company Bogorodsknieft z siedzibą w Saratowie, będącej właścicielem licencji dającej prawo do użytkowania złóż kopalin, poszukiwania oraz eksploatacji ropy naftowej ze złóż Bogorodskie i Nikolskie oraz struktury Radużnaja położonych na terenie Federacji Rosyjskiej.

Petrolinvest kupuje 50 proc. akcji w rosyjskiej spółce
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Petrolinvest zawarł ze spółką Yukola przedwstępną umowę nabycia 50 proc. akcji w spółce Open Stock Company _ Bogorodsknieft _ z siedzibą w Saratowie, będącej właścicielem licencji dającej prawo do użytkowania złóż kopalin, poszukiwania oraz eksploatacji ropy naftowej ze złóż Bogorodskie i Nikolskie oraz struktury Radużnaja położonych na terenie Federacji Rosyjskiej.

_ Przedmiotem umowy jest udzielenie Spółce wyłączności na prowadzenie negocjacji w celu finalizacji zakupu 50 proc. akcji w Bogorodsknieft, w tym dokończenie do końca 2010 roku kompleksowego due diligence obejmującego m.in. aspekty korporacyjne, prawne oraz finansowe. Due dillugence w zakresie posiadanych i eksploatowanych przez Bogorodsknieft zasobów ropy naftowej zostało już przez Spółkę przeprowadzone _ - napisano w komunikacie.

Strony uzgodniły, że finalizacja transakcji uwarunkowana jest m.in. dokończeniem due diligence, uzyskaniem odpowiednich zgód, a także ustaleniem ostatecznych warunków transakcji, w tym ceny.

Petrolinvest podał, że strony wyraziły zainteresowanie, w przypadku finalizacji transakcji, podjęciem współpracy w m.in. w zakresie odbioru przez Petrolinvest surowca wydobywanego przez Bogorodsknieft.

_ Bogorodsknieft wydobywa obecnie ropę naftową ze złóż Bogorodskie i Nikolskie. Łączne udokumentowane i potwierdzone zasoby ropy naftowej obu tych złóż wynoszą około 45 mln baryłek. Na obszarze licencji należącej do firmy znajdują się również struktury, których zasoby perspektywiczne, oceniane są dodatkowo na około 20 mln baryłek. Proces zagospodarowania głównego horyzontu pierwszego ze złóż w celu prowadzenia obecnie eksploatacji ropy został już zakończony, a w przypadku drugiego złoża rozpoczęty w 2010 roku _ - napisano w komunikacie.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)