Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest przedłużył kontrakt w Kazachstanie o 5 lat

0
Podziel się:

Spółka z grupy Petrolinvest przedłużyła okres poszukiwawczy kontraktu z Ministerstwem Ropy i Gazu Republiki Kazachstanu o 5 lat, do marca 2016 roku.

Petrolinvest przedłużył kontrakt w Kazachstanie o 5 lat
(Karlnaundorf/Dreamstime)

Spółka z grupy Petrolinvest przedłużyła okres poszukiwawczy kontraktu z Ministerstwem Ropy i Gazu Republiki Kazachstanu o 5 lat, do marca 2016 roku.

_ Aneks, zgodnie z warunkami decyzji Ministerstwa Ropy i Gazu Republiki Kazachstanu przedłuża okres poszukiwawczy kontraktu o pięć lat, tj. do dnia 18 marca 2016 roku, w celu oceny odkryć na terytorium kontraktowym oraz zobowiązuje TOO OilTechnoGroup do poniesienia w przedłużonym okresie poszukiwania nakładów inwestycyjnych w wysokości 55.000 tys. USD, zgodnie ze zmienionym programem roboczym na lata 2011-2016 _ – czytamy w raporcie.

Ponadto w treści aneksu określono nowe współrzędne geograficzne obszaru kontraktowego, uwzględniające procedurę zwrotu jego części. Zwrócony obszar, stanowiący 43 proc. dotychczasowej powierzchni kontraktu, obejmuje nieperspektywiczne dla poszukiwań części obszaru, na których w trakcie wykonywanych prac nie udokumentowano żadnych zasobów węglowodorów. Aktualny obszar kontraktu OTG wynosi 5.376,7 km kwadratowych.

Kontrakt OTG jest największym kontraktem w portfelu inwestycyjnym Petrolinvest. Zgodnie z opublikowanymi przez spółkę raportami niezależnego eksperta, wielkość zasobów perspektywicznych na jego terenie przekracza 1,9 mld baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, a ich wartość (przy uwzględnieniu redukcji do poziomu ważonego ryzykiem) wynosi 2,6 mld USD.

_ W ocenie prezesa Petrolinvest przedłużenie okresu poszukiwawczego kontraktu OTG o kolejne pięć lat zapewnia spółce długotrwałą stabilną perspektywę rozwoju w ramach działalności poszukiwawczo-wydobywczej prowadzonej na obszarze jej największej koncesji, jak również stanowi wyraz zaufania ze strony organów nadzorujących i rządowych Republiki Kazachstanu oraz uznanie dla pozytywnych wyników dotychczasowych prac poszukiwawczych na obszarze kontraktu _ – czytamy dalej w komunikacie.

Petrolinvest posiada 88,10 proc. akcji Occidental Resources, Inc., która to spółka posiada 100 proc. udziałów w spółce TOO OilTechnoGroup.

Petrolinvest miał 86,32 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2010 roku wobec 283,11 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 57,78 mln zł wobec 33,79 mln zł rok wcześniej.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)