Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest szykuje nową emisję

0
Podziel się:

Spółka Petrolinvest wyemituje 19 mln nowych akcji serii B z wyłączeniem prawa poboru, w tym 15 mln akcji dla Prokom Investments, podała firma.

Petrolinvest szykuje nową emisję
(Karlnaundorf/Dreamstime)
bEKMUMmZ

*Spółka Petrolinvest wyemituje 19 mln nowych akcji serii B z wyłączeniem prawa poboru, w tym 15 mln akcji dla Prokom Investments, podała firma. *

Akcje zostaną objęte po cenie emisyjnej 10 zł za sztukę. Spółka otrzymała już 19 mln zł gotówką na pokrycie emisji.

_ 10 lutego 2011 roku spółka, w związku z otrzymanymi w ostatnim czasie wpłatami gotówkowymi w łącznej kwocie 19 mln zł, w tym wpłatą 15 mln zł otrzymaną od Prokom Investments w dniu 8 lutego 2011 roku, otrzymała od Prokom jako podmiotu finansującego (...) wezwanie do zaoferowania Prokom 1.500.000 akcji zwykłych na okaziciela spółki, po cenie emisyjnej równej 10 zł za jedną akcję, to jest za łączną kwotę 15 mln zł. (...) od podmiotu wskazanego przez Prokom (...) wezwanie do zaoferowania 400.000 akcji zwykłych na okaziciela spółki, po cenie emisyjnej równej 10 zł za jedną akcję, to jest za łączną kwotę 4 mln zł _ – czytamy w komunikacie.

bEKMUMnb

Spółka podała, że emisja jest związana z uchwałą nadzwyczajnego walnego zgromadzenia z 30 października 2010 roku w sprawie emisji warrantów subskrypcyjnych, warunkowego podwyższenia kapitału zakładowego spółki, wyłączenia prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy. NWZ zdecydowało wtedy, że prawa do objęcia akcji serii B wynikające z warrantów subskrypcyjnych będą mogły być zrealizowane nie później niż do dnia 31 października 2015 r.

Aktualna łączna wartość finansowania zainwestowana w Petrolinvest przez Prokom oraz podmioty wskazane przez Prokom w ramach realizacji umowy o pozyskanie finansowania wyniosła ponad 92 mln zł, z czego wpłaty dokonane w roku bieżącym wyniosły 24 mln zł.

Na początku stycznia Petrolinvest podpisał ze swoim głównym akcjonariuszem, Prokom Investments, aneks do umowy o współpracy z 2009 roku, w ramach którego przedłużono termin, jakim Prokom ma zapewnić finansowanie dla Petrolinvestu, o 18 miesięcy do 30 czerwca 2012 roku oraz wysokość tego finansowania - do max. 200 mln zł ze 150 mln zł.

Finansowanie będzie udzielane spółce przez Prokom lub podmioty trzecie wskazane przez Prokom na podstawie umów pożyczek lub innych umów o podobnym charakterze na warunkach rynkowych z możliwością konwersji na kapitał własny spółki, lub też jako bezpośrednia inwestycja kapitałowa w akcje spółki.

bEKMUMnh

Cena emisyjna nie może być niższa od ceny nominalnej akcji, tj. 10 zł. W piątek po godzinie 11:10 akcja Petrolinvest była notowana na giełdzie po 6,36 zł , po spadku o 2,90%.

Petrolinvest podał też wtedy, że łączna wartość finansowania zainwestowana w spółkę przez Prokom lub podmioty przez niego wskazane przekroczyła od początku 2010 roku 262 mln zł, w tym finansowanie przez podmioty wskazane przez Prokom w ramach realizacji umowy o pozyskanie finansowania przekroczyło kwotę 68 mln zł (z czego 35,8 mln zł to kwota bezpośrednio przeznaczona na zmniejszenie zadłużenia kredytowego spółki w grudniu 2010 roku).

Narastająco w I-III kw. 2009 roku spółka Petrolinvest miała 323,35 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 31,30 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 55,15 mln zł wobec 171,88 mln zł.

bEKMUMnC
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)