Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest wierci i szuka ropy

0
Podziel się:

Na obszarze objętym koncesją Żangurszi, która należy do spółki Aktau Tranzit, rozpoczęto próbne wydobycie ropy naftowej.

Petrolinvest wierci i szuka ropy
(PAP/EPA)

*Na obszarze objętym koncesją Żangurszi, która należy do spółki Aktau Tranzit, rozpoczęto próbne wydobycie ropy naftowej - poinformował Petrolinvest. *

Spółka podała ponadto, że ważność posiadanych przez Aktau Tranzit koncesji Żangurszi i Tjubedżik została przedłużona do dnia 8 października 2010 roku. Petrolinvest posiada opcję zakupu 35 proc. udziałów w Aktau Tranzit lub w jednej ze spółek kontrolujących Aktau-Tranzit.

_ W dniu 13 października 2008 roku na obszarze objętym Koncesją Żangurszi (Aktau-Tranzit) rozpoczęto próbne wydobycie ropy naftowej w oparciu o projekt próbnej eksploatacji złoża Żangurszi zatwierdzony protokołem CKR RK nr 50 z dnia 24 kwietnia 2008 roku _ - napisano w komunikacie.

_ Eksploatacją objęto 7 spośród 10 nowych odwiertów, w których wcześniej uzyskano przemysłowy przypływ ropy naftowej, a w najbliższym czasie planowane jest włączenie do eksploatacji kolejnych. Dla celów wydobywania ropy naftowej używana jest infrastruktura kopalniana wybudowana w latach 2007 i 2008 _ - dodano.

Petrolinvest poinformował, że na obszarze objętym koncesją Tjubedżik prowadzone są prace polegające na wierceniu i opróbowaniu dwóch nowych odwiertów.

_ Również w przypadku złoża Tjubedżik planowane jest rozpoczęcie próbnej eksploatacji w najbliższym czasie _ - głosi komunikat.

Petrolinvest informował wcześniej, że koncesje Aktau Transit są ważne do października tego roku. Obecnie spółka podpisała aneksy przedłużające ich ważność o dwa lata.

_ Spółka informuje również, że na mocy podpisanych aneksów ważność posiadanych przez Aktau Tranzit Koncesji Żangurszi i Koncesji Tjubedżik została przedłużona o dwa lata do dnia 8 października 2010 roku _ - napisano.

_ Na mocy aneksów, minimalny program prac opiewa na: 2.770.000 USD i 2.000.000 USD, odpowiednio w pierwszym i w drugim roku okresu przedłużenia ważności Koncesji Żangurszi; oraz 1.459.000 USD i 1.500.000 USD, odpowiednio w pierwszym i w drugim roku okresu przedłużenia ważności Koncesji Tjubedżik _ - dodano.

Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)