Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Petrolinvest zabezpiecza inwestycje kapitałem

0
Podziel się:

Walne zgromadzenie Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 600 milionów złotych.

Petrolinvest zabezpiecza inwestycje kapitałem
(lagereek/iStockphoto)

Walne zgromadzenie Petrolinvestu uchwaliło warunkowe podwyższenie kapitału o kwotę do 600 milionów złotych.

Uchwalenie nowego kapitału warunkowego pozwoli spółce zabezpieczyć środki finansowe na inwestycje, konsolidację oraz rozwój projektów związanych z gazem łupkowym i ropą łupkową, a także zapewni kapitał na dalsze prace na strukturze Shyrak, w szczególności w zakresie przeprowadzenia opróbowania odwiertu i przystąpienia do przemysłowej eksploatacji węglowodorów.

Emisja umożliwi też spełnienie warunków zawieszających umowy zawartej z francuskim koncernem Total w sprawie wspólnych inwestycji na złożu Koblandy w ramach koncesji grupy Petrolinvest w Kazachstanie - OTG. Zabezpieczy także potrzeby płynnościowe spółki w związku z redukcją jej zadłużenia oraz umożliwi realizację zobowiązań wobec podmiotów finansujących.

_ - Zarząd spółki wyraża zadowolenie z faktu podjęcia przez walne zgromadzenie uchwały, dającej możliwość realizacji strategii spółki zakładającej uzyskanie przez spółkę w możliwie najkrótszym czasie dodatnich przepływów finansowych oraz dodatniego wyniku z prowadzonej działalności operacyjnej _ - czytamy w raporcie.

Jednocześnie w związku z rezygnacją Rafała Juszczaka z pełnienia funkcji członka rady nadzorczej, walne ustaliło ośmioosobowy skład rady.

KOMENTARZE
(0)