Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

PGE modernizuje elektrownię w Bełchatowie. Będzie pracować do 2034 roku

2
Podziel się:

Podpisane zostały dwie kolejne umowy.

Elektrownia Bełchatów.
Elektrownia Bełchatów. (Stefan Maszewski/Reporter)

Państwowa grupa PGE rozpoczęła drugi etap prac przy bloku nr 2 w Elektrowni Bełchatów. Celem jest m.in. wydłużenie jej "żywotności". Podpisane zostały dwie nowe umowy.

Elektrownia Bełchatów, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), przystąpiła do realizacji drugiego etapu modernizacji bloku nr 2 o mocy 370 MW. Dzięki temu unowocześniona jednostka, spełniając bardziej restrykcyjne wymogi środowiskowe, będzie mogła pracować jeszcze przez co najmniej 100 tys. godzin, do około 2034 roku - poinformowały władze PGE.

Podpisane zostały dwie umowy. Energop zmodernizuje rurociągi parowe, a Rafako wykona modernizację i remont układu paleniskowego wraz z częścią ciśnieniową kotła. Na początku czerwca spółka PGE GiEK zawarła też kontrakt z Rafako na modernizację elektrofiltrów oraz na rozbudowę młynowni kamienia wapiennego z rozbudową układu rozładunku.

W ramach programu dostosowania do regulacji unijnych realizowana będzie również budowa stacji wstępnego uzdatniania wód technologicznych z obiegu instalacji odsiarczania spalin oraz rozbudowa młynowni kamienia wapiennego z rozbudową układu rozładunku kamienia wapiennego.

Zobacz także: "Formalnie polska elektrownia jądrowa powstaje"

- PGE GiEK przywiązuje dużą wagę do kwestii ochrony środowiska i stale zmniejsza wpływ swojej działalności na środowisko. Wyprzedzające działania grupy kapitałowej i podjęte w odpowiednim czasie decyzje spowodowały, że możemy ze spokojem patrzeć w przyszłość - komentuje prezes Sławomir Zawada.

- Wszystkie nasze jednostki wytwórcze wypełniają z zapasem wyznaczone dla nich limity emisyjne. W ostatnich latach nasze elektrownie i elektrociepłownie ograniczyły już emisje tlenków siarki o 87 proc., tlenków azotu o 50 proc. i emisje pyłów o 98 proc. - podkreśla Zawada.

Pierwszy etap modernizacji bloku nr 2 zrealizowany został w latach 2016-2017.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

energetyka
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(2)
Alek
6 lat temu
Elity rządzące które dorwały się do zarządzania pieniędzmi podatnika uważają swych chlebodawców i wyborców za BARANY bo dalej patrzą jak tu dalej ostrzyć podatnika by samemu mieć dobrze i się nie na pracować. Widać jak woda sodowa i stanowiska lasują mózgi .
wolnoscmarozn...
6 lat temu
Wyglada DUZYMI GLOSAMI po treści tej wypowiedzi młodego człowieka...………………. ze budowa polskiej ""Atomowki "' to mzonka ...która jest nie realna do wykonania przez Polske...