Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE i Energa mają przedwstępną umowę kupna

PGE oraz Energa Hydro (spółka zależna Energi) podpisały przedwstępną umowę warunkową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju dotyczącą nabycia od banku 25 proc. udziałów w spółce Iberdrola Renewables Polska.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Picsfive/Dreamstime.com)

PGE oraz Energa Hydro (spółka zależna Energi) podpisały przedwstępną umowę warunkową z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju dotyczącą nabycia od banku 25 proc. udziałów w spółce Iberdrola Renewables Polska - podała PGE.

W lutym PGE i Energa Hydro zawarły umowę nabycia od hiszpańskiej firmy Iberdrola Renovables Energia 75 proc. udziałów w jej spółce zależnej Iberdrola Renewables Polska za ok. 840 mln zł. Jednocześnie wyrażono zamiar nabycia pozostałych 25 proc. udziałów od EBOiR. Całkowita wartość tej transakcji szacowana jest na około 1,1 mld złotych.

Na podstawie umowy PGE nabędzie operujące farmy wiatrowe o łącznej zainstalowanej mocy 70,5 MW oraz pakiet projektów o planowanej mocy 36 MW będących w zaawansowanym stadium rozwoju. Na początku czerwca UOKiK wydał zgodę na tę koncentrację.

Tagi: polska grupa energetyczna, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz