Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGE podpisała aneks z trzema spółkami

0
Podziel się:

Aneks dotyczy warunków wydania polecenia rozpoczęcia budowy nowych bloków energetycznych w Elektrowni Opole.

PGE podpisała aneks z trzema spółkami
(TAURONPE)

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, spółka zależna PGE, podpisała aneks do umowy ze spółkami Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa w sprawie warunków wydania polecenia rozpoczęcia prac na budowę bloków 5 i 6 w Elektrowni Opole - poinformowała PGE w komunikacie.
Jednocześnie zarząd PGE GiEK 13 sierpnia wystawił powiadomienie o planowanym wystawieniu polecenia rozpoczęcia prac generalnemu wykonawcy, którym jest konsorcjum spółek tworzone przez Rafako, Polimex-Mostostal i Mostostal Warszawa.

Zgodnie z komunikatem polecenie rozpoczęcia prac może zostać wydane nie wcześniej niż 120 dni od daty wystawienia przez zamawiającego powiadomienia o planowanym wystawieniu takiego polecenia.

PGE poinformowało, że do czasu wystawienia polecenia rozpoczęcia prac będą kontynuowane działania mające na celu wprowadzenie mechanizmów ograniczających ryzyko inwestycyjne i poprawiających rentowność zadania inwestycyjnego Opole II.

Ponadto, w komunikacie podano, że 13 sierpnia 2013 r. rada nadzorcza PGE GiEK wyraziła zgodę na wznowienie zadania inwestycyjnego Opole II.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)