Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE podtrzymuje kalendarz budowy elektrowni atomowej w Polsce

0
Podziel się

Harmonogram budowy elektrowni atomowej w Polsce idzie zgodnie z planem, a instytucje finansowe są zainteresowane kapitałowym wsparciem takiego projektu.

PGE podtrzymuje kalendarz budowy elektrowni atomowej w Polsce
(pgesa.p)
bEgBPNWZ

Harmonogram budowy elektrowni atomowej w Polsce idzie zgodnie z planem, a instytucje finansowe są zainteresowane kapitałowym wsparciem takiego projektu - powiedział Tomasz Zadroga, prezes PGE.

Na zdjęciu Tomasz Zadroga, prezes PGE

_ - Kalendarz idzie zgodnie z planem. Już w tym roku wybierzemy trzy potencjalne lokalizacje elektrowni. W 2013 r. zakończymy wybór technologii i wybierzemy miejsce w którym projekt zostanie zrealizowany. 2013 r. zacznie się także fizyczna budowa, a w roku 2022 lub 2023 - jej zakończenie _ - poinformował Zadroga w Radiu Pin.

bEgBPNXb

Na pytanie o swoje preferencje odnośnie wyboru lokalizacji prezes odpowiedział, że nie ma kandydata, a trzy potencjalne miejsca wytypuje komisja. Zdaniem Zadrogi w Polsce nie ma problemu z zainteresowaniem instytucji finansowych odnośnie wsparcia projektu.

_ - W Niemczech rzeczywiście jest to problem, ale w Polsce go nie widzimy. Instytucje finansowe są ciągle zainteresowane, prowadzimy w tej sprawie szereg rozmów przy innych projektach. Zdecydowana większość dopytuje o ten projekt. Na dzień dzisiejszy jestem w tej kwestii dużym optymistą. _ - powiedział.

bEgBPNXh
bEgBPNXC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)