Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGE: Sprzedaż Polkomtela w tym roku jest możliwa

Część wystawionych wspólnie z innymi akcjonariuszami akcji może zostać sprzedana w drodze oferty publicznej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Tomasz Adamowicz<br>/Dreamstime.com)

Prezes Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), która ma 21,85 proc. akcji Polkomtela, ocenia, że sprzedaż Polkomtela jest możliwa w 2010 roku oraz, że część wystawionych wspólnie z innymi akcjonariuszami akcji może zostać sprzedana w drodze oferty publicznej.

W 2010 roku możliwa jest też sprzedaż Exatela.

_ - Potwierdzam wypowiedź prezesa PKN Orlen. Sprzedaż Polkomtela jest możliwa w tym roku, nie wykluczam też IPO, chociaż priorytetem jest sprzedaż inwestorowi branżowemu _ - powiedział Tomasz Zadroga, prezes PGE.

Prezes PKN Orlen Jacek Krawiec mówił w czwartek, że PKN, wspólnie z innymi udziałowcami, będzie chciała zaoferować inwestorowi pakiet 75,5 proc. akcji Polkomtela oraz, że transakcja może zakończyć się powodzeniem w 2010 lub na początku 2011 roku.

Prezes Krawiec nie wykluczył także rozwiązania polegającego na sprzedaży 51 proc. Polkomtela inwestorowi branżowemu, natomiast wprowadzenia pozostałych akcji na giełdę.

PKN Orlen, KGHM i brytyjski Vodafone mają po 24,4 proc. akcji Polkomtela, Polska Grupa Energetyczna 21,85 proc., Węglokoks 4,98 procent.

Zadroga podtrzymał też wcześniejsze zapowiedzi, że możliwa jest również w 2010 roku sprzedaż Exatela przez PGE.
_ _

_ - Nie rozpoczęliśmy jeszcze formalnie procedury sprzedaży, ale dostaliśmy wiele zapytań. W tym roku jest możliwa finalizacja sprzedaży _ - powiedział Zadroga.

Wcześniej zainteresowanie kupnem Exatela wyrażała np. Netia.

Tagi: polska grupa energetyczna, pge, pkn, kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz