Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGF i Farmacol walczą o białostocki Cefarm

0
Podziel się

MSP zamierza podjąć decyzję o wyborze inwestora na przełomie kwietnia i maja. Jeśli nie osiągnie satysfakcjonujących warunków, możliwa jest też sprzedaż Cefarmu na aukcji.

PGF i Farmacol walczą o białostocki Cefarm
(Shutr)
bEgTPxSJ

Ministerstwo Skarbu Państwa analizuje ostateczną ofertę zakupu Cefarmu Białystok złożoną przez Polską Grupę Farmaceutyczną.

Resort, który negocjuje też równolegle z Farmacolem, chce podjąć decyzję o wyborze inwestora na przełomie kwietnia i maja. Jeśli nie osiągnie satysfakcjonujących warunków, możliwa jest też sprzedaż Cefarmu na aukcji.

_ - Nadal jesteśmy w trakcie negocjacji o sprzedaży Cefarmu Białystok. PGF złożył swoją ostateczną propozycję. Komisja przetargowa ją analizuje. Cały czas zainteresowany tą akwizycją jest też Farmacol. Spodziewam się, że rozstrzygnięcie w tej sprawie nastąpi na przełomie kwietnia i maja _- powiedział Jan Bury, wiceminister skarbu.

bEgTPxSL

_ Jeżeli nie osiągniemy porozumienia, możemy rozważyć sprzedaż Cefarmu Białystok na aukcji _ - dodał.

W dniach 7-8 kwietnia Polska Grupa Farmaceutyczna prowadziła dodatkowe badanie białostockiej firmy.

Według nieoficjalnych informacji PAP, trzeci podmiot, który złożył ofertę wiążącą, Phoenix Pharma realnie wycofała się z obecnej walki o Cefarm Białystok i w na placu boju zostały tylko PGF i Farmacol.

Cefarm Białystok jest największym dystrybutorem farmaceutyków w regionie północno-wschodniej Polski. Poza sprzedażą hurtową zajmuje się także sprzedażą detaliczną poprzez 48 własnych aptek, które znajdują się na terenie województwa podlaskiego i warmińsko- mazurskiego.

bEgTPxTm
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)