Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PGF spodziewa się w 2012 roku dynamiki przychodów na poziomie...

0
Podziel się

PGF spodziewa się, że w 2012 roku dynamika wzrostu przychodów wyniesie około 10 procent.

PGF spodziewa się w 2012 roku dynamiki przychodów na poziomie...
(sjlocke/iStockphoto)
bDzkzVwB

PGF spodziewa się, że w 2012 roku dynamika wzrostu przychodów wyniesie około 10 proc. - poinformowali na wtorkowej konferencji prasowej przedstawiciele spółki.

_ - Spodziewamy się w 2012 roku dynamiki przychodów na poziomie około 10 proc. rdr _ - powiedział wiceprezes PGF, Jacek Dauenhauer.

Spółka podtrzymała swoje oczekiwania na 2011 rok dotyczące dwucyfrowego wzrostu zysku netto oraz utrzymania rentowności netto na poziomie 1 proc. Spodziewa się utrzymania dynamiki sprzedaży w drugiej połowie roku.

bDzkzVwD

_ - Dynamika przychodów w drugiej połowie roku powinna utrzymać się na podobnym poziomie jak w pierwszej, nasz udział w rynku także powinien rosnąć. Nie odwołujemy też naszej prognozy wyników na 2011 rok _ - powiedział prezes spółki, Jacek Szwajcowski.

_ - Sądzę, że czwarty kwartał będzie okresem, gdzie może nastąpić wiele nieoczekiwanych zdarzeń. Dlatego w segmencie hurtowym będziemy minimalizować ryzyko związane z publikacją nowych list leków refundowanych. Zamierzamy utrzymać zapasy magazynowe na minimalnym poziomie. W segmencie detalicznym natomiast mogą nastąpić czasowe perturbacje gorzej zaopatrzonych aptek, więc postaramy się o jak największą dostępność naszego asortymentu _ - dodał prezes.

_ - Ze względu na ustawę refundacyjną i niepewność, którą może wywołać na rynku, wykonanie prognozy stanie się dla nas z pewnością większym wyzwaniem, ale sądzę, że uda nam się ją wykonać _ - ocenił wiceprezes PGF.

W I połowie 2011 r. PGF odnotował wzrost przychodów o 15,7 proc., do 32 mld zł. Prezes spółki Jacek Szwajcowski poinformował też o planach reorganizacji w grupie kapitałowej PGF. Ze spółki matki ma zostać wydzielona spółka zajmująca się hurtową sprzedażą do aptek.

bDzkzVwJ

_ - Chcemy zamknąć te działania reorganizacyjne do końca 2011 roku. Dokonujemy takich zmian struktury, by poszczególne linie biznesowe podlegały pod dedykowane im spółki _ - powiedział Szwajcowski.

bDzkzVwK
bDzkzVxe
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)