Notowania

pgn
10.12.2010 17:29

PGNiG będzie szukać ropy i gazu na południe od Warszawy

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) podpisało list intencyjny z notowaną na rynku Nasdaq amerykańską spółką FX Energy, dotyczący wspólnych poszukiwań ropy i gazu na obszarze koncesji FX Energy Warszawa Południe. PGNiG otrzyma 49 proc. udziałów na obszarze tej koncesji, położonej na południe od stolicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

_ Zgodnie z zapisami listu PGNiG SA otrzyma prawa do 49 proc. udziałów na obszarze koncesyjnym Warszawa Południe, o powierzchni 880 tys. akrów, znajdującym się w rejonie miejscowości Grójec, Mszczonów, Nadarzyn i Warka _ - głosi komunikat.

_ Strony uzgodniły, że w pierwszym etapie prac zostanie wykonane 273 km profili sejsmicznych 2D oraz odwiercony jeden otwór do głębokości ok. 3800 m w 2011 roku _ - czytamy dalej.

PGNiG rozpoczął współpracę z firmą FX Energy w połowie lat 90-tych ubiegłego wieku. Firmy wspólnie odkryły i zagospodarowały kilka złóż w rejonie Poznania.

FX Energy ma w Polsce 15 koncesji na poszukiwanie gazu w złożach konwencjonalnych. Wcześniej w tym tygodniu spółka ogłosiła plan sprzedaży 1,5 mln akcji nowej emisji po cenie 6 USD/ szt. w celu sfinansowania dalszego rozwoju na swoim głównym rynku, w Polsce. Koncesji spółka w Polsce obejmują 4,25 mln akrów.

PGNiG wydobywa rocznie ze złóż w Polsce ok. 4,2-4,3 mld m.sześc. gazu.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz