Notowania

mikołaj budzanowski
17.09.2012 12:10

PGNiG i Lotos będą współpracować przy poszukiwaniu gazu i ropy

PGNiG i Grupa Lotos podpisały porozumienie o współpracy przy poszukiwaniu gazu i ropy naftowej ze złóż konwencjonalnych i niekonwencjonalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

PGNiG i Grupa Lotos podpisały porozumienie o współpracy przy poszukiwaniu gazu i ropy naftowej ze złóż konwencjonalnych i niekonwencjonalnych. Do podpisania umowy między obiema spółkami doszło w Gdańsku, w obecności ministra skarbu państwa Mikołaja Budzanowskiego.

_ - Porozumienie między PGNIG a Lotosem dotyczy siedmiu koncesji poszukiwawczych PGNiG, a w przyszłości wydobywczych _ - powiedział minister Budzanowski.

W komunikacie prasowym obie spółki poinformowały, że celem współpracy jest przede wszystkim zintensyfikowanie prac poszukiwawczych na terenie Polski, których rezultatem będzie wzrost wydobycia gazu ziemnego i ropy naftowej.

Zgodnie z porozumieniem obie firmy opracują program wspólnych działań poszukiwawczych, umożliwiających stronom dywersyfikację ryzyka i wspólne wykorzystanie potencjałów kadrowych, technicznych oraz finansowych w rozwoju działalności poszukiwawczo-wydobywczej.

PGNiG i Grupa Lotos będą współpracować na koncesjach zlokalizowanych w województwach: pomorskim, zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim oraz lubelskim. Porozumienie zakłada możliwość pozyskania przez Grupę Lotos udziałów w każdej z koncesji. PGNiG zastrzegło sobie jednak prawo do sprawowania funkcji operatora na każdej z koncesji.

Oba koncerny powołują grupę roboczą, która w szczegółach ustali kwestie współpracy w zakresie: technicznym, ekonomicznym i prawnym. W ramach prac grupy PGNiG i Lotos będą również wymieniać się informacjami na temat prowadzonych projektów i planów rozwojowych, w celu identyfikowania potencjalnych obszarów współpracy.

Dotyczy to nie tylko obszarów objętych siedmioma koncesjami zapisanymi w porozumieniu, ale także realizowanych przez obie firmy projektów zagospodarowania złóż czy pozyskiwania nowych koncesji.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: mikołaj budzanowski, lts, pgn, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz