Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG nie ma co liczyć na podwyżkę ceny gazu

0
Podziel się:

Podstaw do niej nie widzi obecnie Urząd Regulacji Energetyki.

PGNiG nie ma co liczyć na podwyżkę ceny gazu
(Materiały prasowe)
bESxRugR

Urząd Regulacji Energetyki nie widzi obecnie podstaw do podwyżki cen gazu w taryfie Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, wynika z wypowiedzi p.o. prezesa urzędu Marka Woszczyka.

_ Dzisiaj nie widziałbym konieczności podwyżki taryfy [gazowej] _ - powiedział Woszczyk dziennikarzom. Zastrzegł jednak, że na razie nie ma wniosku, więc nie może ocenić, jakie mogłyby być zawarte w nim argumenty.

Woszczyk podkreślił, że urząd rozpatruje głównie dwa elementy, które wpływają na wysokość cen gazu w taryfie: kurs dolara i cenę ropy naftowej. _ Te dwa elementy rozpatrujemy jednak w dłuższym horyzoncie _ - powiedział, dodając, że obecny wzrost ceny ropy nie przesądza o tym, iż cena ta utrzyma się w dłuższym terminie.

bESxRugT

We wtorek wiceprezes PGNiG Radosław Dudziński powiedział, że przy obecnych cenach ropy na świecie i kursie złotego, nieuchronne będą podwyżki cen gazu w kraju.

Obecna taryfa PGNiG - w której ceny obniżono od 1 stycznia br. średnio o 3,23 proc. - obowiązuje do 31 marca 2011 roku.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85314.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig;ewakuowalo;pracownikow;z;egiptu,192,0,763072.html) PGNiG ewakuowało pracowników z Egiptu W kairskim oddziale spółki zostali tylko egipscy pracownicy oddziału PGNiG.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/16/t83728.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/w;spolkach;skarbu;panstwa;nie;poleca;glowy,99,0,756067.html) W spółkach skarbu państwa nie polecą głowy Aleksander Grad chce wprowadzić jednolite zasady wyborów zarządów największych spółek.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/122/t46458.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gaz;lupkowy;wkroce;nowy;odwiert,25,0,743449.html) Gaz łupkowy: Wkróce nowy odwiert PGNiG przewiduje około 100 mln zł na poszukiwania gaz
bESxRuhu
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)