Notowania

pgn
18.10.2011 19:53

PGNiG nie rozpocznie wydobycia gazu w Norwegii

PGNiG spodziewa się, że rozpoczęcie produkcji ze złoża Skarv na Norweskim Szelfie Kontynentalnym rozpocznie się w pierwszym kwartale 2012 roku, a nie w czwartym kwartale 2011 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Materiały prasowe)

*PGNiG spodziewa się, że rozpoczęcie produkcji ze złoża Skarv na Norweskim Szelfie Kontynentalnym rozpocznie się w pierwszym kwartale 2012 roku, a nie w czwartym kwartale 2011 roku, jak wcześniej zakładał. *

W związku z tym spółka obniża prognozę swojej produkcji gazu ziemnego w Norwegii w 2012 roku do 0,24 mld m3, a ropy naftowej do 250 tys. ton. Wcześniejsze prognozy zakładały, że w 2012 roku produkcja gazu ziemnego w Norweskim Szelfie Kontynentalnym sięgnie 0,4 mld m3, a ropy naftowej (wraz z innymi frakcjami) 400 tys. ton.

PGNiG podał, że przyczyną zmiany terminu rozpoczęcia produkcji ze złoża Skarv jest opóźnienie instalacji przewodów produkcyjnych, wynikające z wymaganych napraw na statku instalacyjnym oraz trudne warunki pogodowe.

_ Operator złoża dokonał także aktualizacji danych dotyczących wydobywalnych zasobów na koncesjach, obejmujących złoże Skarv. Całkowite zasoby, których właścicielem jest PGNiG Norway, wynoszą obecnie 70,9 milionów baryłek ekwiwalentu ropy naftowej, zamiast wcześniej raportowanych 61,4 milionów baryłek. Wzrost udokumentowanych rezerw jest konsekwencją rezultatów wierceń na złożu Skarv oraz odkrycia złoża Snadd North _ - napisano w komunikacie PGNiG.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz