Notowania

pgn
13.12.2013 18:37

PGNiG otworzyło kopalnię gazu ziemnego Lisewo

Odwierty udostępniają dwa złoża Lisewo i Komorze.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PGNiG)

PGNiG uruchomiło nową kopalnię gazu ziemnego Lisewo w rejonie Poznania. Kopalnia będzie eksploatować gaz trzema odwiertami: Komorze-3k, Lisewo-2k oraz Lisewo-1, z którego rozpoczęto właśnie testowe wydobycie gazu - podało PGNiG w komunikacie prasowym.

Odwierty udostępniają dwa złoża Lisewo i Komorze. Złoże Lisewo znajduje się na głębokości ok. 3.600 m. Zasoby wydobywalne złoża określono na poziomie 990 mln m sześc. gazu. Początkowe wydobycie gazu z tego złoża jest planowane na poziomie 50 mln m sześc. rocznie, a planowany czas eksploatacji to 25 lat. Gaz ze złoża będzie wydobywany dwoma odwiertami; Lisewo-1k i Lisewo-2k, których pełna eksploatacja ma rozpocząć się w II kw. 2014 r.

Złoże Komorze znajduje się na głębokości ok. 3.800 m. Zasoby wydobywalne złoża oszacowano na ok. 340 mln m sześć. gazu. Wydobycie z tego złoża jest planowane na poziomie 12 mln m sześc. rocznie, a planowany czas eksploatacji to 25 lat. Gaz ze złoża będzie wydobywany otworem Komorze-3, którego pełna eksploatacja ma rozpocząć się w I kw. 2014 roku.

Wszystkie trzy odwierty są zlokalizowane na koncesjach PGNiG, których spółka jest operatorem. W ramach umowy o wspólnych operacjach spółka FX Energy posiada 49 proc. udziałów w przedsięwzięciu.

Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz