Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PGNiG wycofuje polskich pracowników z Libii

0
Podziel się:

- Podjęte działania mają charakter prewencyjny i aktualnie nie ma żadnego zagrożenia dla przebywających w Libii pracowników GK PGNiG - napisano w raporcie.

PGNiG wycofuje polskich pracowników z Libii
(PGNiG)

PGNiG, w związku z sytuacją w Libii, zdecydowało o wycofaniu do Polski wszystkich Polaków pracujących w spółce POGC Libya oraz w firmach pracujących na jej zlecenie. Działania mają charakter prewencyjny.

_ - Podjęte działania mają charakter prewencyjny i aktualnie nie ma żadnego zagrożenia dla przebywających w Libii pracowników GK PGNiG _ - napisano w raporcie.

Polacy opuścili teren wiertni na obszarze licencji Murzug 113. Sprzęt został zabezpieczony i pozostaje pod ochroną libijskich sił rządowych oraz nadzorem libijskich podwykonawców.

Podobne działania spółka podjęła w lutym 2011 r., kiedy to w Libii doszło do dużych napięć politycznych.

Kilka dni temu spółka poinformowała, że utworzyła, na dzień bilansowy 31 grudnia 2013 r., odpis na całość udziałów i dopłat do kapitału POGC Libia BV w wysokości 420 mln zł oraz rezerwę w kwocie 137 mln zł. To efekt analizy efektywności projektu. O przyszłości projektu libijskiego PGNiG zadecyduje po dalszych analizach geologicznych i ekonomicznych. Termin tamtejszej koncesji upływa we wrześniu 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)