Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PGNiG zainwestuje w Libii 108 mln dolarów

0
Podziel się:

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo inwestuje w wydobycie gazu i ropy w Libii.

PGNiG zainwestuje w Libii 108 mln dolarów
(EPA/PAP)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zainwestuje w poszukiwania i wydobycie gazu i ropy w Libii minimum 108 milionów USD w ciągu najbliższych sześciu lat.

- _ Umowa Exploration and Production Sharing Agrement (EPSA) dotyczy obszaru koncesji 113 w basenie Murzuq, który PGNiG SA wygrało w IV Publicznej Rundzie Przetargowej na poszukiwanie i wydobycie gazu w grudniu ubiegłego roku _ - czytamy w komunikacie.

PGNiG podkreślił, że umowa ze stroną libijską jest ukoronowaniem dotychczasowych prac mających na celu dostęp do libijskich zasobów węglowodorów.

- _ Dzięki temu PGNiG SA działając za pośrednictwem oddziału spółki zależnej POGC - Libya BV zostało operatorem, a tym samym nabyło prawo do poszukiwań i udziałów w przyszłej produkcji na bloku o wysokiej perspektywiczności, o czym świadczą zarówno zlokalizowane w sąsiedztwie złoża gazu, jak również informacje o kolejnych nowych odkryciach dokonywanych w obrębie tego basenu naftowego _ - czytamy dalej w komunikacie.

Pod koniec stycznia firma Geofizyka Kraków, w 100% zależna od PGNiG, zawiązała w Libii spółkę akcyjną Geofizyka Kraków Libia i objęła w niej 60% akcji.

Przedmiot działalności spółki obejmuje m.in. prowadzenie badań geologicznych w celu określenia złóż ropy i gazu naturalnego, projektowanie i wykonywanie badań geofizycznych i prowadzenie prac wiertniczych dla badań sejsmicznych.

Pod koniec lipca ubiegłego roku PGNiG, które na początku czerwca wygrało przetarg na koncesję poszukiwawczą na bloku nr 3 Bahariya w Egipcie, parafowało arabską i angielską wersję umowy koncesyjnej i złożyło wstępną gwarancję bankową.

W 2006 roku spółka badała też sytuację w Algierii, interesowała się również republikami środkowo-azjatyckimi, przede wszystkim Kazachstanem i Uzbekistanem.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)