Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Pierwsza chińska spółka zadebiutuje na GPW?

0
Podziel się

Do debiutu szykuje się Peixin zajmująca się produkcją maszyn i linii produkcyjnych.

Pierwsza chińska spółka zadebiutuje na GPW?
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bErGYZQl

Peixin, chińska spółka zajmująca się produkcją maszyn i linii produkcyjnych do wytwarzania artykułów higienicznych, chce zadebiutować w październiku na GPW - poinformowano w materiałach prasowych.

aktualizacja 14:38

Wartość netto oferty to 21,35 mln euro. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na sfinansowanie programu inwestycyjnego na lata 2013-2015, wartego 70 mln euro.

bErGYZQn

Około 40 procent wpływów netto z oferty ma być przeznaczone na zakup gruntów, a około 25 procent wpływów netto na budowę nowego zakładu produkcyjnego. Kolejne 25 procent wpływów netto ma być wykorzystane na zakup maszyn i urządzeń, a około 10 procent na prace badawczo-rozwojowe oraz modernizację budynku.

Przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych potrwa od 18 do 25 września. Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych ma się rozpocząć 18 września i potrwać do 26 września. Zapisy od inwestorów instytucjonalnych potrwają od 27 września do 1 października.

Około 20 procent akcji oferowanych może trafić do inwestorów indywidualnych.

Grupa Peixin projektuje, produkuje i sprzedaje maszyny do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku, takich jak podpaski, pieluchy, chusteczki higieniczne i inne produkty.

bErGYZQt

Jak podano w prospekcie grupa jest jednym z najstarszych chińskich producentów maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku i oferuje najbardziej zaawansowane produkty tego rodzaju, jakimi są maszyny w pełni zautomatyzowane (full-servo). Według szacunków spółki, opracowanych na podstawie publicznie dostępnych danych, wartość sprzedaży grupy należy do jednych z najwyższych wśród chińskich firm wytwarzających maszyny do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku.

Grupa sprzedaje swoje produkty pod marką _ Peixin _. Produkty przez nią wytwarzane dzielą się na cztery główne kategorie: maszyny do produkcji pieluch, maszyny do produkcji podpasek, maszyny do produkcji chusteczek higienicznych i inne maszyny. W 2012 roku poszczególne kategorie odpowiadały odpowiednio za 34,9, 42, 15,3 i 7,8 procent przychodów ze sprzedaży grupy.

Zakład produkcyjny Peixin znajduje się w Quanzhou, w prowincji Fujian w Chinach. Do 2016 roku Peixin planuje otwarcie dwóch nowych fabryk, które mają ponad trzykrotnie podwyższyć zdolności produkcyjne grupy.

Grupa prowadzi dystrybucję produktów wśród producentów artykułów higienicznych codziennego użytku w Chinach i za granicą, głównie w Azji, Afryce i Ameryce Południowej. Na rynku chińskim grupa zamierza rozszerzyć obszar dystrybucji, który obecnie obejmuje wybrzeże kraju, o inne regiony, położone w głębi kraju i charakteryzujące się wzrostem gospodarczym, w tym m.in. prowincje Chongqing, Henan i Hunan.

bErGYZQu

Peixin zamierza także podejmować działania, aby znacznie rozszerzyć bezpośrednią obecność na wybranych rynkach zagranicznych, takich jak Indie, Turcja i Stany Zjednoczone, poprzez intensyfikację działań promocyjnych, m.in. kierowane kampanie reklamowe i uczestnictwo w targach wystawowych, a także zatrudnienie dodatkowych handlowców w Chinach obsługujących rynki zagraniczne.

Głównym akcjonariuszem spółki jest Qiulin Xie, który kontroluje 87,5 procent jej akcji.

W 2012 roku Peixin miał 11,4 mln euro zysku netto wobec 8,2 mln euro rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł w tym czasie do 13,83 mln euro z 9,6 mln euro. Przychody w tym czasie zwiększyły się do 46,5 mln euro z 32,84 mln euro.

Harmonogram oferty publicznej PeixinSpółka oferuje 4 mln akcji nowej emisji o wartości nominalnej 1 euro za akcję. Cena maksymalna jednej akcji została ustalona na 25 zł. I zgodnie z planem około 20 procent akcji trafi do inwestorów indywidualnych.

bErGYZQv

18-25 września - przyjmowanie zapisów od inwestorów indywidualnych

18-26 września - budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych

27 września - ogłoszenie ceny emisyjnej, ostatecznej liczby akcji oferowanych w ramach oferty oraz ostatecznej liczby akcji oferowanych przeznaczonych dla inwestorów indywidualnych

27 września - 1 października - przyjmowanie zapisów od inwestorów instytucjonalnych

bErGYZQw

nie później niż 2 października - przydział akcji oferowanych inwestorom oraz emisja Akcji Oferowanych (data przydziału)

10 października lub w zbliżonym terminie - pierwszy dzień notowania akcji wprowadzanych na GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

bErGYZQO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)