Notowania

Pierwsze wzrosty na Wall Street w 2014 roku

Po trzech spadkowych sesjach z rzędu indeks S&P500 zakończył notowania wyraźnie nad kreską. To pierwsza wzrostowa sesja w jego wykonaniu w tym roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)

Indeks szerokiego rynku - podobnie zresztą jak grupujący blue chipy Dow Jones Industrial Average - zyskał dziś około 0,6 procent. Jeszcze lepiej wypadł technologiczny Nasdaq, którego kurs poszedł w górę o niespełna procent.

Zobacz jak przebiegała sesja na Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Najważniejszą publikacją z amerykańskiej gospodarki były dane o bilansie handlu zagranicznego. Te okazały się lepsze od oczekiwań. Listopadowy deficyt handlowy wyniósł 34,3 mld dolarów, podczas gdy analitycy oczekiwali, że nieznacznie przekroczy on 40 mld dolarów. Miesiąc wcześniej bilans wyniósł -39,3 mld dolarów.

Pozytywnie na nastroje panujące na Wall Street wpłynęła również wiadomość o zatwierdzeniu przez amerykański Senat Janet Yellen na nową szefową Rezerwy Federalnej. Dotychczasowa wiceprezes Fedu zastąpi na tym stanowisku ustępującego w styczniu tego roku Bena Bernanke.

Znacznie istotniejsze informacje inwestorzy poznają już jutro. O 14:15 polskiego czasu opublikowany zostanie najważniejszy prognostyk przed piątkowymi, oficjalnymi, danymi z rynku pracy, czyli raport ADP o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym, a niespełna sześć godzin później światło dzienne ujrzy protokół z grudniowego posiedzenia Fed, podczas którego zapadła decyzja o zmniejszeniu skali QE3 z 85 do 75 mld dolarów miesięcznie.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja na wall street, wall street, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz