Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKM Duda chce być liderem na Ukrainie

0
Podziel się:

Spółka Rosana MPC, należąca do grupy Polski Koncern Mięsny Duda, będzie liderem w sektorze przetwórstwa na rynku ukraińskim, zapowiedział prezes spółki Maciej Duda.

PKM Duda chce być liderem na Ukrainie
bESDcJmd

*Spółka Rosana MPC, należąca do grupy Polski Koncern Mięsny Duda, będzie liderem w sektorze przetwórstwa na rynku ukraińskim, zapowiedział prezes spółki Maciej Duda. *

PKM Duda zanotował w II kwartale rekordowy poziom przychodów ze sprzedaży netto, które wyniosły 327,5 mln zł (wzrost o 124% r/r). Było to możliwe m.in. dzięki przejęciu spółki Stół Polski. Dzięki tej akwizycji Duda wszedł w sektor przetwórczy również w Polsce.

"Osiągnięcie rekordowej sprzedaży było możliwe dzięki ostatnim przejęciom, a także dobrej opinii naszych produktów. Ze względu na niesprzyjającą sytuację na rynku walutowym mieliśmy niższą marżę na sprzedaży eksportowej" - powiedział Duda podczas konferencji prasowej. Przychody eksportowe firmy spadły w I połowie roku o 21%.

bESDcJmf

W II kwartale PKM Duda kupiła 100% udziałów w ukraińskiej spółce Rosan Agro za 16 mln USD. Przejęta grupa kapitałowa obejmuje wszystkie ogniwa łańcucha produkcyjnego. Na początku lipca Duda sfinalizował przejęcie innej ukraińskiej firmy - Pieprzyk Rogatyn, która specjalizuje się w uprawie ziemi, produkcji rolnej i surowcowej oraz obrocie zwierzętami hodowlanymi.

"W wynikach za II kw. sprzedaż na Ukrainie stanowi tylko ok. 2-3% naszych przychodów, ale jej udział będzie się zwiększał" - powiedział Duda. Dodał, że w twej chwili na ukraińskim rynku nie ma rywalizacji i każdy z producentów sprzedaje bez problemów całą produkcję, ale w wyniku rozwoju rynku ta sytuacja może się szybko zmienić.

W I połowie 2007 roku zysk netto grupy wyniósł 28 mln zł wobec 23,2 mln zł rok wcześniej i 16,9 mln zł dwa lata temu.

Skonsolidowany zysk netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł w II kw. 12,57 mln zł wobec 12,14 mln przed rokiem.

bESDcJmG
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)