Notowania

dud
08.11.2011 16:04

PKM Duda może zacząć akwizycje już w 2011 roku

Polski Koncern Mięsny Duda nie wyklucza, że jeszcze w tym roku może rozpocząć proces akwizycji, ale bardziej realny termin to I kw. 2012 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(spółka)

Polski Koncern Mięsny Duda nie wyklucza, że jeszcze w tym roku może rozpocząć proces akwizycji, ale bardziej realny termin to I kw. 2012 roku. Spółka podtrzymuje, że najbardziej interesują ją przejęcie spółki przetwórczej lub dystrybucyjnej, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Dudy.

- _ Interesuje nas zwiększanie skali działania, dlatego w kręgu naszych zainteresowań są firmy przetwórcze oraz dystrybucyjne. Nie powiem, że do końca tego roku nic już nie rozpoczniemy, ale sądzę, że bardziej realny jest termin I kw. 2012 _ - powiedział Duda podczas konferencji prasowej.

Członek zarządu firmy Dariusz Formela dodał, że obecne oferty transakcyjne, która ma spółka są _ nierynkowe _. _ - Nie będziemy przepłacać i możemy poczekać aż oferty będą dostosowane do obecnej sytuacji _ - powiedział Formela.

Spółka może przeprowadzić akwizycje z pomocą gotówki lub emisji akcji. _ - Wszystkie scenariusze są brane pod uwagę. Zarząd dysponuje upoważnieniem do emisji akcji. Prowadzimy rozmowy z partnerami w kwestii obejmowania ewentualnej oferty _ - powiedział Duda.

Zaznaczył również, że w jego ocenie miniony kwartał był trudny, ale spółka wybrnęła z niego obronną ręką._ - Liczę że IV kw., najważniejszy okres dla branży, będzie dla nas pod względem przychodowym na poziomie chociaż takim jak III kw., a marżowo nawet lepiej _ - ocenił Duda.

Narastająco w I-III kw. 2011 roku spółka miała 23,18 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 24,79 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 1193,21 mln zł wobec 1061,51 mln złotych.

Sam porównuj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: dud, duda, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz