Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKM Duda wyraźnie poprawia wyniki, przymierza się do akwizycji

0
Podziel się

Mimo znaczącej poprawy wyników w I półroczu 2010 r. PKM Duda nie spodziewa się poprawienia wyników z ostatniego dobrego roku dla spółki, czyli 2008, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Dudy.

PKM Duda wyraźnie poprawia wyniki, przymierza się do akwizycji
(spółka)
bEgOgQCZ

*Mimo znaczącej poprawy wyników w I półroczu 2010 r. PKM Duda nie spodziewa się poprawienia wyników z ostatniego dobrego roku dla spółki, czyli 2008, wynika z wypowiedzi prezesa Macieja Dudy. *

Spółka podtrzymuje, że ten rok poświęca na restrukturyzację, a od 2011 r. mocno wkroczy na rynek akwizycji.

_ - Poprawa wyników rok do roku będzie bardzo duża, z oczywistych powodów nie można tutaj mówić o właściwej skali porównawczej. Dlatego chcemy porównać się do roku 2008, gdy ceny i popyt były podobne. I na dziś wydaje się, że bardzo trudno będzie powtórzyć wyniki sprzed 2 lat _ - powiedział Duda.

bEgOgQDb

Prezes dodał także, że nie budzi to jednak w spółce niepokoju. Podtrzymał, że 2010 r. został poświęcony na głęboką restrukturyzację spółki - dokonanano już oszczędności na kwotę 5,4 mln zł z 8 mln zł zaplanowanych na ten rok. Dopiero kolejne lata będą czasem dynamicznego rozwoju, głównie przez akwizycje.

_ - Podtrzymujemy, że planowane wydatki na akwizycje mogą wynieść 100 mln zł. Przyglądamy się i rozmawiamy z kilkonastoma podmiotami i nie wykluczam, że nawet w tym roku uda się podpisac jakąś umowę przedwstepną. Jednak jej finalizacja oraz może kilku innych nastąpi już w 2011 r. _ - podsumował Duda.

_ - Interesują nas nas spółki z branży produkcyjnej i dystrybucyjnej, można powiedzieć, że po 50 procent. Ale nie spieszymy się - na rynku jest coraz więcej okazji, a ceny staja się coraz atrakcyjniejsze _ - dodał członek zarządu PKM Duda, Dariusz Formela.

Spółka Polski Koncern Mięsny Duda miała 9,71 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2010 roku wobec 30,53 mln zł straty rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 338,04 mln zł wobec 446,09 mln zł rok wcześniej.

bEgOgQDh

W I poł. 2010 roku spółka miała 17,51 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 75,38 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 671,72 mln zł wobec 832,33 mln złotych.

bEgOgQDC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)