Notowania

pkn orlen
10.02.2011 08:19

PKN Orlen chce rozpocząć budowę elektrowni we Włocławku

Potencjalny kontrahent zostanie wyłoniony na przełomie trzeciego i czwartego kwartału. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2012 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

PKN Orlen zamierza rozpocząć budowę elektrowni gazowo-parowej o mocy 400-500 MW we Włocławku w 2012 roku.

_ Potencjalny kontrahent zostanie wyłoniony na przełomie III i IV kwartału br. Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2012 rok _ – czytamy w komentarzu do raportu kwartalnego. Spółka podała, że po uzyskaniu decyzji o przyłączeniu do sieci energetycznej i decyzji środowiskowej rozpoczął się etap zbierania ofert na generalnego wykonawcę.

Realizacja inwestycji będzie kosztować ok. 1,5 mld zł, a jego uruchomienie jest przewidziane na 2014 rok. Wcześniej Orlen informował, że choć spółka wciąż szuka partnera do tego przedsięwzięcia, nie wyklucza, że sama zrealizuje tę inwestycję i ma na to środki.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/34/t96546.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/pkn;orlen;nie;zaskoczyl;wynikami,41,0,769065.html) PKN Orlen nie zaskoczył wynikami
Orlen szuka też lokalizacji pod drugi blok o mocy do 500 MW i nie wyklucza że będzie Płock. W ramach planu budowy koncernu multienergetycznego, Orlen przewiduje też możliwość inwestycji w odnawialne źródła energii (OZE).

Wcześniej PKN Orlen informował, że chce inwestować w upstream i energetykę po spadku zadłużenia netto poniżej poziomu 30-40 proc. kapitałów własnych. Obecnie wskaźnik ten wynosi 39 procent.

Środki na nowe projekty mają pochodzić, oprócz bieżących przepływów, z dezinwestycji takich jak akcje Polkomtela, Anwilu i ewentualnie Możejek oraz zmiany formy finansowania zapasów obowiązkowych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pkn orlen, pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz