Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKN Orlen dogadał się w sprawie płac

0
Podziel się

Zarząd spółki porozumiał się ze związkami zawodowymi, aby w tym roku nie było w spółce wzrostu płac.

PKN Orlen dogadał się w sprawie płac
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bEhZLFQl

Zarząd PKN porozumiał się ze związkami zawodowymi, aby w tym roku nie było w spółce wzrostu płac.

_ - Z powodu prognozowanych bardzo trudnych warunków makroekonomicznych, osiągniętej w roku ubiegłym straty oraz konieczności realizacji procesów oszczędnościowych i optymalizacyjnych w przedsiębiorstwie, zarząd zaproponował związkom zawodowym, aby wskaźnik wzrostu wynagrodzeń wyniósł zero proc. w 2009 roku _ - napisano w komunikacie.

_ - W procesie negocjacji, kierując się odpowiedzialnością za spółkę i jej pracowników, strony zaakceptowały tę propozycję _ - dodano.

bEhZLFQn

W roku ubiegłym wynegocjowany wskaźnik wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w PKN Orlen wyniósł 9,5 proc.

W komunikacie napisano, że zerowy wskaźnik oznacza utrzymanie stałych kosztów pracy w 2009 roku na niezmienionym poziomie, co jest niezwykle ważne w sytuacji rozmów z agencjami ratingowymi i bankami.

Spółka podała też, że strony zgodziły się na utrzymanie tradycyjnie wypłacanych co roku świadczeń takich, jak nagrody jednorazowe: Wielkanocna w wysokości 500 zł, z okazji Dnia Chemika 3000 zł i Bożonarodzeniowa 500 zł oraz nagroda jubileuszowa z okazji 10-lecia istnienia Koncernu w wysokości 1500 zł.

_ - Łączna suma świadczeń wyniesie 5500 zł, podczas gdy w roku 2008 wynosiła średnio 6700 zł. Wspomniane nagrody nie będą przysługiwać wyższej kadrze menedżerskiej Koncernu _ - napisano w komunikacie.

bEhZLFQO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)