Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

PKN Orlen nie wypłaci dywidendy

0
Podziel się:

Zarząd PKN Orlen rekomenduje przeznaczenie zysku netto za 2010 rok, który wyniósł 2,36 mld zł, w całości na kapitał zapasowy.

PKN Orlen nie wypłaci dywidendy
(orlen.pl)
bEEoyXVN

*Zarząd PKN Orlen rekomenduje przeznaczenie zysku netto za 2010 rok, który wyniósł 2,36 mld zł, w całości na kapitał zapasowy. Wypłacie dywidendy nie sprzyja m.in. wysokie zadłużenie spółki i planowane inwestycje - podał koncern w załączniku do raportu rocznego. *

_ Biorąc pod uwagę aktualny poziom zadłużenia, działania na kapitale pracującym oraz planowane inwestycje rozwojowe, wskaźnik FCFE (Free Cash Flow to Equity - PAP) daje wartość ujemną, w związku z czym zarząd rekomenduje przeznaczenie zysku netto za rok 2010 w wysokości 2.357.127.065,35 zł w całości na kapitał zapasowy spółki _ - napisano w raporcie.

Zgodnie z polityką dywidendową koncernu, poziom dywidendy powiązany jest z wynikiem operacyjnego, nakładami inwestycyjnymi oraz oczekiwaniami co do zmian w poziomie zadłużenia w nadchodzącym okresie. Według przyjętych założeń, zarząd może rozważać propozycję poziomu wypłaty dywidendy od 50 proc. FCFE (Free Cash Flow to Equity) wzwyż. (PAP)

bEEoyXWq
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)