Notowania

pkn orlen
29.04.2014 10:28

PKN Orlen zapowiada odwierty

PKN Orlen chce wykonać do końca tego roku przynajmniej trzy odwierty poszukiwawcze, w tym kolejny odwiert horyzontalny i szczelinowanie hydrauliczne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(orlen.pl)

PKN Orlen chce wykonać do końca tego roku przynajmniej trzy odwierty poszukiwawcze, w tym kolejny odwiert horyzontalny i szczelinowanie hydrauliczne - podała spółka.

Obecnie trwają prace wiertnicze nad pionowym otworem konwencjonalnym Lublin-OU1. Odwiert horyzontalny w poszukiwaniu niekonwencjonalnych złóż węglowodorów zaplanowano na drugą połowę roku, w miejscowości Nowy Stręczyn.

Na początku sierpnia planowany jest też trzeci zabieg szczelinowania hydraulicznego w poziomym odcinku odwiertu zakończonego kilka tygodni temu, w Kisielsku, w powiecie łukowskim. Obecnie finalizowane są procedury przetargowe na wybór wykonawców zabiegu.

_ - Wyniki naszych wcześniejszych prac w otworach w Nowym Stręczynie oraz w Kisielsku okazały się na tyle interesujące, że pozwoliły na podjęcie decyzji o kontynuacji prac w obu tych lokalizacjach. To bardzo dobra informacja ponieważ tylko kolejne odwierty poszukiwawcze i ich testy mogą przybliżyć nas do realnego określenia potencjału niekonwencjonalnych złóż węglowodorów w Polsce oraz określenia, czy jego wydobycie może być opłacalne _ - poinformował cytowany w komunikacie Wiesław Prugar, prezes Orlen Upstream.

Spółka realizuje również konwencjonalny odwiert poszukiwawczy w gminie Mełgiew (Lublin-OU1), na terenie powiatu świdnickiego. Głębokość otworu osiągnie 4.600 m. Dotychczas wykonano odcinek o długości ponad 1000 m. Wiercenie może potrwać 2-3 miesiące.

Tagi: pkn orlen, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz