Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pkn
20.04.2005 10:21

PKN podtrzymuje prognozę 14-proc. wzrostu zysku operacyjnego

Warunki makroekonomiczne w I kw. były dla PKN Orlen lepsze od spodziewanych i spółka podtrzymuje prognozę 14 proc. wzrostu zysku operacyjnego w 2005 roku. Zarząd chciałby aby zysk netto był co najmniej na poziomie z ubiegłego roku - poinformował PAP Paweł Szymański, członek zarządu spółki ds. finansowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Warunki makroekonomiczne w I kw. były bardzo płynne, ale w sumie lepsze niż się spodziewaliśmy" - powiedział PAP we wtorek Szymański.

"Podtrzymujemy naszą prognozę 14 proc. wzrostu zysku operacyjnego w 2005 roku przy założeniu warunków 2004 roku. (...)Chcielibyśmy aby wynik w 2005 roku był taki sam albo jeszcze lepszy niż w 2004" - dodał.

Szymański powiedział ponadto, że zarząd PKN jest zdeterminowany do wprowadzenia restrukturyzacji w spółce.

"Rozmowy ze związkami się toczą, ale jesteśmy zdeterminowani, aby przeprowadzić te zmiany, bo jest to ważna część naszej strategii" - powiedział.

W poniedziałek PKN poinformował, że przeznaczy 70 mln zł na restrukturyzację struktur spółki, zaplanowaną na lata 2005-2006. Oprócz reorganizacji oddziałów regionalnych, zarząd zamierza przeprowadzić również restrukturyzację w centrali spółki.

W lutym PKN Orlen podtrzymał plany 800 mln zł oszczędności na koniec 2005 roku, ale nie wyklucza, że ta kwota będzie ostatecznie większa.

"Program ograniczania kosztów, który jak zapowiedzieliśmy zostanie ogłoszony w maju będzie obejmował nie tylko sam Orlen, tak jak to było dotychczas, ale chcemy go rozszerzyć na całą naszą Grupę Kapitałową" - powiedział Szymański.

"Mamy nadzieję, że rynek nie będzie rozczarowany" - dodał.

Tagi: pkn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz