Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP: Na rynek trafi 20 proc. akcji

0
Podziel się

Wtórna oferta publiczna akcji PKO BP odbędzie się w drugiej połowie września.

PKO BP: Na rynek trafi 20 proc. akcji
(urbanlegend/CC/Flickr)
bDAwoZUB

_ - Wtórna oferta publiczna akcji PKO BP odbędzie się w drugiej połowie września, obejmie 10 proc. akcji PKO BP będących w posiadaniu BGK plus tyle akcji PKO znajdujących się w posiadaniu Skarbu Państwa _ - poinformował minister skarbu państwa Aleksander Grad.

_ - W drugiej połowie września, taki jest nasz plan, będzie oferta publiczna akcji PKO BP _ - zapowiedział Grad.

_ - Dzisiaj widzimy duże zainteresowanie akcjami PKO BP. Możemy sobie teoretycznie wyobrazić, że to będzie tak duże zainteresowanie ze strony inwestorów krajowych i zagranicznych, że w interesie Skarbu Państwa będzie sprzedać jak najwięcej akcji PKO BP _ - dodał minister.

bDAwoZUD

_ - Póki co jednak zakładamy, że minimum, które chcemy sprzedać, to 10 proc. akcji PKO będących w posiadaniu BGK. Zobaczymy, jaka będzie sytuacja na rynku _ - dodał.

Zgodnie ze strategią prywatyzacyjną, docelowo w rękach Skarbu Państwa ma pozostać 25 proc. akcji PKO BP.

Analitycy oceniają, że wtórna oferta publiczna akcji PKO BP ma duże szanse ma powodzenie.

_ - Myślę, że szanse na uplasowanie takiego pakietu są duże; bank jest w tej chwili niedowartościowany, dodatkowo wiadomość ta nie jest zaskoczeniem, bowiem wcześniej mówiło się, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest właśnie SPO i to teraz okazało się prawdą _- uważa Michał Sobolewski z IDMSA.

bDAwoZUJ

O planach SPO PKO BP poinformował we wtorek minister skarbu. Prospekt PKO BP będzie opracowany w oparciu o wyniki finansowe banku za pierwsze półrocze 2011 roku.

Obecnie SP ma akcje dające 40,99 proc. głosów na WZA, natomiast Bank Gospodarstwa Krajowego ma 10,25 proc. głosów.

Czytaj w Money.pl

bDAwoZVe
Źródło:
KOMENTARZE
(0)