Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

PKO BP spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej

0
Podziel się

PKO BP podtrzymuje plan dwucyfrowego wzrostu portfela kredytowego w 2010. Bank spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 procent.

PKO BP spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej
(urbanlegend/CC/Flickr)
bEhCQpEB

PKO BP podtrzymuje plan dwucyfrowego wzrostu portfela kredytowego w 2010. Bank spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 procent - poinformował Bartosz Drabikowski, wiceprezes banku.

_ - Bardzo ładnie idą hipoteki, produkty consumer finance. Nie widzę zagrożeń do dwucyfrowej dynamiki wzrostu kredytów _ - powiedział Drabikowski.

W I kwartale 2010 roku kredyty PKO BP wyniosły 117,9 mld zł, rosnąc rok do roku o 10,7 proc. Marża odsetkowa po I kwartale 2010 roku wynosi 4,2 proc., podczas gdy w IV kwartale 2009 roku 4,1 procent.
_ _

bEhCQpED

_ - Zakładam kontynuację tego trendu - stabilizacje na poziomie 4,1 proc, plus-minus 10 punktów bazowych. Marża będzie stabilna, co nie oznacza, że nie będzie lepszego wyniku _ - powiedział Drabikowski.

Koszty grupy PKO BP spadły rok do roku o 6,2 procent.
_ _

_ - Oczekujemy, że nasze koszty w długim terminie będą plus minus na takim poziomie, jak wystartowaliśmy, plus inflacja _ - powiedział Bartosz Drabikowski, wiceprezes banku.
_ _

_ - Nie należy się spodziewać, że w całym roku zejdziemy tak bardzo z kosztami, m.in. ze względu na zwiększenie działalności i marketing _ - dodał.

bEhCQpEJ

Prezes Jagiełło nie wykluczył, że do emisji pierwszej transzy euroobligacji może dojść w tym roku.

bEhCQpFe
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)