Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

PKP Intercity i PKP Cargo wjadą na GPW?

0
Podziel się:

Upublicznienie akcji PKP Intercity powinno nastąpić w 2009 roku, a PKP Cargo w 2010 lub 2011 - zapowiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

PKP Intercity i PKP Cargo wjadą na GPW?
(John Wardell (Netinho))

*Upublicznienie akcji PKP Intercity powinno nastąpić w 2009 roku, a PKP Cargo w 2010 lub 2011 - zapowiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. *

Nie ujawnił, czy sprzedaż akcji odbędzie się poprzez giełdę czy w inny sposób. Przypomniał, że w marcu tego roku został wyłoniony w postępowaniu przetargowym doradca prywatyzacyjny dla PKP Intercity, w przypadku PKP Cargo ma być wybrany w przyszłym roku.

- _ Upublicznienie akcji PKP Cargo nastąpi w 2010 lub 2011 roku. To będzie zależało od tego jak szybko działania naprawcze, podjęte przez nowy zarząd spółki, przyniosą efekt _ - wyjaśnił Grabarczyk.

Prezes PKP Polskie Koleje Państwowe Andrzej Wach poinformował, że zarządy spółek PKP Energetyka i PKP Telekomunikacja jeszcze w tym roku mają przygotować strategie na najbliższe 5 lat. Będą one obejmować procesy prywatyzacyjne tych firm.

Dodał, że inna spółka z grupy PKP Przedsiębiorstwo Naprawcze Infrastruktury (główny wykonawca robót torowych) również ma być przygotowany w najbliższym czasie do prywatyzacji.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)