Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Plan restrukturyzacji PKM Duda prawie gotowy

0
Podziel się:

PKM Duda przygotował program restrukturyzacji firmy, który został przedstawiony radzie nadzorczej spółki.

Plan restrukturyzacji PKM Duda prawie gotowy
(spółka)
bELiTYjp

PKM Duda przygotował program restrukturyzacji firmy, który został przedstawiony radzie nadzorczej spółki. Program powinien być opublikowany najpóźniej w ciągu 60 dni, jednak zarząd ocenia, iż może nastąpić to wcześniej - poinformował PAP prezes spółki Maciej Duda.

_ Plan restrukturyzacji został przedstawiony radzie nadzorczej 30 września. Rada ma 30 dni na przedstawienie swoich uwag, a my kolejne 30 dni na poprawki. Spodziewamy się, że to będzie wcześniej _ - powiedział PAP Duda.

W lipcu tego roku spółka porozumiała się z wierzycielami, którzy zgodzili się na restrukturyzację zadłużenia spółki. W ramach ugody, zarząd Dudy został zobowiązany do przygotowania do 30 września planu restrukturyzacji operacyjnej spółki.

bELiTYjr

Zgodnie z porozumieniem, część zadłużenia PKM Duda zostało skonwertowane na akcje, które objęły banki: Kredyt Bank, Bank Handlowy w Warszawie oraz ING Bank Śląski.

Kredyt Bank objął 35.505.179 akcji serii I, co stanowi 15,68 proc. kapitału zakładowego i WZA, Bank Handlowy w Warszawie objął 20.369.538 akcji, czyli ok. 9 proc. kapitału i głosów, a ING Bank Śląski uzyskał 36.199.232 akcje, co stanowi 15,99 proc. kapitału i głosów.

Zgodnie z przyjętym układem, restrukturyzacji podlegają zobowiązania o łącznej wartości 301,2 mln zł, z czego 211,9 mln zł stanowią zobowiązania wobec banków z tytułu umów kredytowych i poręczeń, 88 mln zł stanowią zobowiązania wobec banków z tytułu transakcji terminowych, a 1,3 mln zł stanowią pozostałe wierzytelności.

bELiTYjS
giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)