Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Plaza Centers zapowiada słabe wyniki

0
Podziel się

Według wstępnych danych grupa wypracowała 68 mln euro zysku netto w ubiegłym roku. W 2007 r. było to 227 mln euro.

Plaza Centers zapowiada słabe wyniki
(PAP/EPA)
bEjcCqkB

Zarząd Plaza Centers - izraelski deweloper centrów handlowo-rozrywkowych w Europie Środkowo-Wschodniej i w Indiach, zarejestrowany w Holandii i notowany w Londynie i Warszawie - nie będzie rekomendować wypłaty dywidendy z zysku za 2008 rok.

_ Zarząd podjął ostrożną decyzją o nie rekomendowaniu wypłaty dywidendy za 2008 r., co ma na celu zachowanie płynności finansowej wewnątrz grupy _ - czytamy w komunikacie.

Już w listopadzie ub.r. zarząd sygnalizował, że spółka może nie wypłacić dywidendy za 2008 rok. Z zysku za 2007 rok, wynoszącego 227 mln euro netto, firma wypłaciła 57 mln euro dywidendy.

bEjcCqkD

Według wstępnych danych, grupa w 2008 r. osiągnęła zysk netto w wysokości 68 mln euro wobec 227 mln euro w poprzednim roku. Przychody spółki wyniosły 99 mln euro wobec 510 mln euro w 2007 r. Zysk na akcję wyniósł 0,23 euro.

Od listopada 2006 roku Plaza Centers jest notowana na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Londynie (London Stock Exchange), a od 19 października 2007 roku - także na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Plaza Centers NV jest pośrednią własnością Elbit Imaging Ltd., izraelskiej spółki publicznej, której akcje notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Tel Awiwie (Izrael) i na NASDAQ Global Market w USA. Plaza Centers należy do grupy spółek Europe Israel, kontrolowanej przez założyciela, Mordechaja Zissera.

ZOBACZ TAKŻE:

bEjcCqle
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)