Notowania

koleje
24.10.2018 12:55

PLK zleciły Dolkomowi odbudowę linii Świdnica-Jedlina Zdr. za 110 mln zł netto

PKP Polskie Linie Kolejowe (PKP PLK) podpisały umowę na przebudowę linii Świdnica - Jedlina Zdrój, podał zarządca infrastruktury kolejowej. Projekt o wartości 110 mln zł netto, finansowany z RPO Województwa Dolnośląskiego, zrealizuje Dolnośląskie Przedsiębiorstwo Napraw Infrastruktury Komunikacyjnej "Dolkom".

Podziel się
Dodaj komentarz
(PKP PLK)

"Za dwa lata koleją przejedziemy górską trasę ze Świdnicy do Jedliny Zdroju. Mieszkańcy m.in. Bystrzycy, Lubachowa, Zagórza Śląskiego, Jugowic wsiądą do pociągów z nowych przystanków. Turyści szybko dojadą w rejon Gór Sowich i rzeki Bystrzycy. Dziś PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę za 110 mln zł na przebudowę linii Świdnica - Jedlina Zdrój" - czytamy w komunikacie.

Atrakcyjność i funkcjonalność trasy Świdnica - Jedlina Zdrój zwiększy rewitalizacja linii Wrocław - Świdnica przez Sobótkę Zachodnią. Zapewni to bezpośrednie połączenia kolejowe z Wrocławia do miejscowości położonych w sąsiedztwie nie tylko masywu Ślęży, ale i Gór Sowich, podkreślono.

"Jednotorowa linia ze Świdnicy do Jedliny Zdroju ma charakter górski. Na odcinku 22 km wznosi się o ponad 200 m. Są liczne zakręty i jazda wiaduktami. Odbudowa linii obejmuje nie tylko tory i odtworzenie systemu odwodnienia. Dużym wyzwaniem będzie przygotowanie ponad 110 obiektów inżynieryjnych, w tym 5 znacznych wiaduktów o długości 50-150 m. W ramach prac przewidziano budowę nowych urządzeń sterowania ruchem pociągów" - czytamy dalej.

Odtworzonych zostanie 5 przystanków. Powstaną dwa nowe: Burkatów i Jedlina Centrum. Koniec prac przewidziano w listopadzie 2020 r., podano także.

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków EFRR w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. Współfinansowanie UE to 94,295 mln zł.

Tagi: koleje, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-10-2018

CrissJeśli zostanie to skoordynowane z reklamą tych terenów to byłoby super. Góry Sowie to kopalnia tajemnic II wojny światowej. Zamek 🏰 Książ i inne … Czytaj całość

26-10-2018

PanKracycoś niewiele to będzie kosztowało... ponad 100 obiektów + 5 wiaduktów do remontu + samo torowisko i systemy do sterowania i tylko 110mln netto? hmmm

Rozwiń komentarze (2)