Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Po dobrym otwarciu, kurs akcji Techmeksu spada

0
Podziel się:

Akcje spółki informatycznej Techmex SA kosztowały na otwarciu w pierwszym dniu notowań 31,80 zł i były o 6 proc. droższe od ceny emisyjnej, jednak później kurs zaczął spadać i o 11.15 wynosił 29,50 zł, po spadku o 1,66 proc., wcześniej zniżkując nawet do 28,50 zł.

Techmex sprzedał w zakończonej pod koniec kwietnia ofercie publicznej 3 mln akcji serii D nowej emisji oraz 1 mln akcji serii B należących do dotychczasowych akcjonariuszy.

Cena emisyjna wynosiła 30 zł. Redukcja zapisów w transzy dla inwestorów indywidualnych wyniosła 86,55 proc., a w transzy kwalifikowanej, przeznaczonej dla inwestorów instytucjonalnych, 84,10 proc.

W 2003 roku skonsolidowane przychody Techmeksu spadły do 406,2 mln zł, z 567,3 mln zł rok wcześniej. Zeszłoroczny zysk netto grupy zwiększył się do 5,1 mln zł z 1,1 mln zł w 2002 roku

"W tym roku można spodziewać się przychodów i zysku netto znacznie wyższych niż w ubiegłym roku" - powiedział w środę dziennikarzom prezes Techmeksu Jacek Studencki.

Techmex uzyskał z oferty publicznej kapitał w wysokości 90 mln zł. Firma zamierza przeznaczyć 75 proc. tego kapitału na zakup wyposażenia i uruchomienie regionalnego centrum operacji satelitarnych.

Po 5 proc. wpływów z emisji ma być przeznaczone na rozwój ogólnopolskiej sieci centrów outsourcingowych oraz na rozwój sieci sprzedaży w Europie środkowej.

Pozostałe środki mają być przeznaczone na przejęcia niszowych spółek technologicznych oraz pozyskanie specjalistów i nowych technologii.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)