Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
19.11.2005 11:38

Podatek giełdowych nie zniknie od stycznia

Decyzja o ewentualnym zniesieniu podatku od dochodów kapitałowych osiąganych na Giełdzie Papierów Wartościowych powinna być znana do wiosny 2006 roku - poinformowała minister finansów Teresa Lubińska.

Podziel się
Dodaj komentarz

Decyzja o ewentualnym zniesieniu podatku od dochodów kapitałowych osiąganych na Giełdzie Papierów Wartościowych powinna być znana do wiosny 2006 roku - poinformowała PAP minister finansów Teresa Lubińska.

"Prawdopodobnie do wiosny przyszłego roku będzie podjęta decyzja w sprawie podatków od dochodów giełdowych" - powiedziała PAP w piątkowym wywiadzie Lubińska.

Opodatkowanie wszystkich dochodów kapitałowych, w tym osiąganych na Giełdzie Papierów Wartościowych oraz z lokat bankowych i obligacji wynosi 19 proc.

Według Lubińskiej, zniesienie podatku od zysków z giełdy i oszczędności wiązałoby się z ubytkiem wpływów budżetowych na poziomie około 1,7 mld zł rocznie.

"Premier chciałby, aby podatek Belki był zniesiony i żeby skala oszczędności mogła rosnąć" - dodała minister finansów.

Podatek od dochodów z lokat bankowych, tzw. podatek Belki został wprowadzony w 2001 roku i obowiązywał od 2002 roku. W tym roku z podatku giełdowego po raz pierwszy musieli się rozliczyć inwestorzy giełdowi z dochodów za 2004 rok.

POCZYTAJ TAKŻE:

Tagi: giełda, gpw, podatek, wiadomości, gospodarka, podatki, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz