Notowania

Pół miliarda przychodu w miesiąc. CCC pokazało wyniki

532,8 mln zł wyniosły w październiku przychody grupy CCC. To o 14 proc. więcej niż w ubiegłym roku. W całym 2018 roku spółka zanotowała już ponad 3,8 mld zł przychodów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Mateusz Madejski)

532,8 mln zł wyniosły w październiku przychody grupy CCC. To o 14 proc. więcej niż w ubiegłym roku. W całym 2018 roku spółka zanotowała już w sumie ponad 3,8 mld zł przychodów.

"Przychody ze sprzedaży detalicznej w sklepach stacjonarnych za październik 2018 wyniosły ponad 426,3 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego o 14 proc." - napisała spółka w komunikacie. W tej kwocie znajduje się również 3,2 mln zł w stacjonarnych placówkach eobuwie.pl oraz 49,6 mln zł Karl Vögele AG, czyli szwajcarskiej spółki, której większość udziałów grupa CCC wykupiła w maju tego roku. Pisaliśmy o tym w money.pl.

Z kolei narastająco za okres styczeń - październik przychody ze sklepów stacjonarnych wyniosły około 2,97 mld zł i były wyższe o 11 proc. w stosunku do roku 2017. Natomiast w internecie w ubiegłym miesiącu grupa CCC sprzedała towary na łączną kwotę 97,2 mln zł i były wyższe od osiągniętych w analogicznym okresie roku ubiegłego aż o 38 proc. Gdyby wziąć pod uwagę przychody z całego roku, to wzrost jest jeszcze wyższy i wynosi około 56 proc.

Grupa CCC jest liderem polskiego rynku sprzedaży detalicznej obuwia i jednym z największych jego producentów w Polsce. Oprócz tradycyjnych kanałów sprzedaży rozwija również sprzedaż internetową, przede wszystkim za pośrednictwem sklepu eobuwie.pl, należącego w stu procentach do grupy CCC. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2004 roku. Przygotowania do IPO rozpoczęło również kilka tygodni temu eobuwie.pl, o czym informowaliśmy w money.pl.

Tagi: handel, ccc, giełda, wiadomości, gospodarka, gospodarka polska, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
05-11-2018

Ciemna strona mocy.Niech pracownikom zapłacą za godziny nocne jak się należy !!!!!!!!!!!!!!!

05-11-2018

wania_Przychód duży a podatku do państwa 00 zł

05-11-2018

ApokalipsaSkoro powierzchnia handlowa rosnie, eobuwie rosnie, kupione kilka nowych spółek, to 14% jest raczej słabym wynikiem. Czekamy na dane LFL...

Rozwiń komentarze (5)