Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Połączenie Biotonu z Polpharmą wciąż możliwe

0
Podziel się:

Rozmowy między Biotonem i Polpharmą na temat połączenia obu firm są nadal prowadzone - poinformował szef rady nadzorczej Biotonu, Ryszard Krauze.

Połączenie Biotonu z Polpharmą wciąż możliwe

Rozmowy między Biotonem i Polpharmą na temat połączenia obu firm są nadal prowadzone - poinformował we wtorek dziennikarzy szef rady nadzorczej Biotonu Ryszard Krauze (na zdjęciu).

_ - Temat jest przesunięty o dwa miesiące, do końca kwietnia. Robimy wstępne przymiarki parytetowe, musimy sprawdzić, czy to się opłaca dla akcjonariuszy _ - powiedział Krauze, zapytany, czy trwają rozmowy Biotonu z Polpharmą na temat fuzji.

W poniedziałek Bioton podpisał z Polpharmą umowę sprzedaży części swego przedsiębiorstwa zajmującej się produkcją antybiotyków. Wartość transakcji ustalono na 80 mln złotych.

Zgodnie z umową Bioton przeniósł na Polpharmę prawa i obowiązki wynikające z pozwoleń na dopuszczenie do obrotu antybiotyków oraz aktywa związane z ich sprzedażą i marketingiem.

Wcześniej Bioton informował, że jednym z rozważanych wariantów współpracy Biotonu z Polpharmą jest fuzja obu podmiotów.

Bioton dzięki sprzedaży części swoich aktywów zamierza w 2010 roku zmniejszyć zadłużenie o 160 mln zł - poinformował dyrektor finansowy Biotonu Adam Aleksandrowicz.

_ - To co zapisaliśmy w tegorocznym budżecie, to przeznaczenie znakomitej części wpływów ze sprzedaży aktywów na zmniejszenie zadłużenia o 160 mln zł _ - powiedział Aleksandrowicz.

Na koniec 2009 roku zadłużenie Biotonu wyniosło 220 mln złotych.

W poniedziałek Bioton podpisał z Polpharmą umowę sprzedaży części swego przedsiębiorstwa zajmującej się produkcją antybiotyków. Wartość transakcji ustalono na 80 mln zł. Do końca marca Bioton podejmie decyzję, czy sprzeda Polpharmie też swoje włoskie spółki.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)